İspanyol Paça Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

İspanyol paça pantolonlar, yaz – kış her mevsim rahatlıkla giyilen parçalardır. İspanyol paça pantolonu kombinlerken doğru ayakkabı tercih ederek orantılı ve dengeli bir görüntü elde etmek mümkündür. Yanlış ayakkabı seçimi, kişinin boyunu olduğundan kısa, proporsiyonunu orantısız ve dengesiz gösterebilir. Aşağıda İspanyol paça pantolon altına giyilebilen ayakkabı modelleri paylaşılmıştır.

İspanyol paça pantolonları kombinlerken pantolonun tasarımına göre ayakkabı tercihi yapmak gerekir. İspanyol paça pantolonlar düşük bel, yüksek bel, uzun İspanyol paça, kısa İspanyol paça ve düz kesim tasarımları ile bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Düşük Bel İspanyol Paça Pantolon

Düşük bel, İspanyol paça pantolonlar topuklu ayakkabılarla kombinlenmesi gereken tasarıma sahiptir. Pantolonun paçası, ayakkabının tamamını örtecek şekilde olmalıdır. Bu tasarım, kişinin bacak boyunu oldukça uzun göstereceği için kısa boylu kadınların kullanımı için tavsiye edilir.

Platform topuk, dolgu topuk

Platform topuklular düşük bel, yüksek bel, uzun ve kısa İspanyol paça pantolonlarla rahatlıkla kombinlenebilir. Bu pantolonu platform topuklu ile kombinleyerek hem şık hem de dengeli bir görüntü elde edilir. Bu kombini günlük ve spor şekilde kullanmak için basic tişörtle kombinlenmesi tavsiye edilir. Daha şık ve zarif bir görünüm için ipek buluz veya işlemeli gömleklerle kullanılabilir.

Dolgu topuklu ayakkabı İspanyol paça pantolonlar için oldukça doğru bir karar olacaktır. Özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilebilecek olan dolgu topuk ayakkabılar, rahat bir kullanım da sağlamaktadır.

Yüksek Bel İspanyol Paça Pantolon

Yüksek bel İspanyol paça pantolonlar yaz ve kış aylarında rahatlıkla kombinlenebilen tasarıma sahiptir. Kış mevsiminde botlarla kombinlenmesi mümkün olan İspanyol paça pantolonlar çoğunlukla koyu renk tercih edilir. Bu pantolonlar topuklu ayakkabı modelleriyle tamamlanmalıdır. Dolgu topuk, apartman topuk, stiletto gibi hemen her topuklu ayakkabı İspanyol paça pantolonla giyilebilmektedir.

Platform topuk, stiletto, topuklu sandalet

Yüksek bel İspanyol paça pantolon ile platform topuk ayakkabılar, stiletto modeller ve topuklu sandaletler rahatlıkla kombinlenebilir. Kış aylarında tercih edilecek olan yüksek bel İspanyol paça pantolonu topuklu bot ile kombinlemek doğru olacaktır. Böylece vücut proporsiyonunu oldukça dengeli bir şeklide ortaya çıkarmak mümkün olur. Bu kombini spor kullanım için basic tişörtle; casual kullanım için taşlı, ipek, dantelli veya ince işlemeli bluzlarla kullanmak doğru olacaktır.

Uzun İspanyol Paça Pantolon

Uzun İspanyol paça pantolonları mutlaka topuklu ayakkabılarla tamamlamak gerekir. Dolgu topuk veya platform topuk ayakkabı modelleri doğru tercih olacaktır.

Çizme, bot, stiletto, platform topuk

İspanyol paça pantolonu kışın kullanmak için topuklu botlar tercih edilebilir. Botlar kadar bootie modeller de bu kombine yakışan parçalar olacaktır. İspanyol paça pantolonu platform topuk ayakkabı ile kullanacak olan kişiler bacak boyunu uzatan bu kombini şık veya spor bir bluzla tamamlayabilirler.

Stiletto ayakkabı da uzun İspanyol paça pantolon için doğru bir tercihtir. Bu kombin, şık ve zarif bir görünüm sunar. Casual giyim tarzı için bu kombin kullanılabilir.

Kısa İspanyol Paça Pantolon

Sneakers, bez ayakkabı, babet

Kısa İspanyol paça pantolonlar son dönemlerde oldukça rağbet gören parçalardır. Bilek üzerinde bollaşan bu pantolonlar düz ayakkabı modelleri ile rahatlıkla kombinlenebilir. Bu pantolonu dilerseniz topuklu ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz. Ancak spor ve rahat bir kullanım için sneakers ile kombinlenmesi tavsiye edilir. Spor giyim tarzını seven kişiler bez ayakkabı ve espadril gibi tercihlerde de bulunabilirler.

Paça boyu kısa olan İspanyol paça pantolon modelini loafer ve babet gibi ayakkabılarla da kombinlemek mümkündür. Bu şekilde günlük şık görünümü yakalamak mümkün olacaktır.

Düz ayakkabılarla kombinlenen İspanyol paça pantolonu günlük şık seviyeye taşımak için dikkat çekici ve zarif üst parçalarla tamamlamak doğru olacaktır. Çeşitli detaylara yer verilmiş, zarif bir gömlek ya da fisto bluz tercih edilebilir.

Kısa İspanyol paça pantolonu babetlerle kombinlemek bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle sivri burun babetler oldukça şık bir görüntü oluşturacaktır.

Kısa topuklu ayakkabılar, topuklu sandaletler ve stiletto modelleri de kısa İspanyol paça pantolonla yakışan ayakkabı modelleri arasındadır. Kullanım alanına ve rahatlık arayışına göre tercih yapılabilir.

Düz Kesim İspanyol Paça Pantolon

Düz kesim İspanyol paça pantolon modelleri, topuklu ayakkabı ile kombinlenmesi gereken, rahat tasarımdır. Bu günlük spor görünümü daha orantılı ve şık hale getirmek için topuk ayakkabılardan yararlanmak doğru olacaktır. Bu sayede bacak boyunu uzatmak ve zarif bir görüntü oluşturmak mümkün olur.

Stiletto, topuklu sandalet, dolgu topuk

Düz kesim İspanyol paça pantolon ile kombinlenecek olan garanti ayakkabı modeli stilettolardır. Stiletto ile kombinlenen İspanyol paça pantolonu basic bir tişörtle ya da fisto bluzla tamamlamak mümkündür. Bu kombin hem şık hem de günlük bir kullanım sağlar. Ofis, akşam yemeği daveti, toplantı gibi pek çok yerde kullanılabilir.

Düz kesim İspanyol paça pantolonu yaz aylarında topuklu sandalet ve dolgu topuk ayakkabılarla kombinlemek doğru olacaktır. Kısa topuklu ayakkabılar da şık ve günlük bir kullanım sağlar.

Düz kesim İspanyol paça pantolonu kış mevsiminde kullanmak için topuklu bootie modellerinden yararlanmak gerekir. Bilekte biten bu ayakkabı modeli, pantolonun paçası ile tamamen kapanmalıdır. Böylece uzun bir boy ve orantılı görünüm mümkün olur.Güncellendi: Mayıs 23, 2019