Hint Sümbülü Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Hint sümbülü esansı yağı Hindistan, Nepal ve Çin’in Himalaya Dağlarına özgü bir bitkiden (Nardostachys jatamansi) damıtılır. Günlük ve mürsafi ile birlikte Hint sümbülü de eski medeniyetler tarafından kullanılmıştır ve Yeni Ahit’de çarmıha gerilmeden kısa süre önce Hz. İsa’nın vücudunun yağlanmasında kullanıldığı belirtilmektedir.

Yağın önemli miktarda sakinleştirici ve kas gevşetici etkisi olduğu söylendiğine göre, bu mantıklıdır. Yağ kehribar rengindedir ve sıcak, acı, tatlı, baharatlı ve topraksı bir kokusu vardır. Ben Hint sümbülü yağını denge oluşturmak ve kuru, olgun deriyi parlatmak için tasarlanan ürünlere ilave etmeyi severim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dudak Çatlamasına ve Kurumasına Ne İyi Gelir?
Ylang Ylang Yağının Faydaları: Nasıl Kullanılır?

Kelcik esansı yağı en yaygın türü Thymus vulgaris olan sevilen mutfak bitkisinin pek çok türünden elde edilir. Bununla birlikte, pek çok kekik esansı tipi deri için tahriş edicidir. Cilt bakımı amacı için, sadece yağlı cilt tipi için faydalı olan antiseptik özellikli linalol tipini (satıcınızdan tipi belirtmesini isteyin) kullanın.Güncellendi: Mayıs 26, 2019