Hindistan cevizi yağı zayıflatır mı?

1- Doymuş yağ (yaklaşık % 90’ı) açısından zengin bir kaynak olan Hindistan cevizi yağı kilo vermeye yardımcı olan bir yağdır. Bu yağ içeriğinin büyük bir kısmı (yaklaşık % 60’ı) orta zincirli doymuş yağ olan laurik asit içerir. Bu nedenle yağların daha kolay yakılmasını sağlar.

2- Metabolizmayı hızlandıran Hindistan cevizi yağı alınan fazla kalorinin yakılması için yeterli olacak enerjiyi üretir.

3- Düzenli olarak beslenme planı içerisinde Hindistan cevizi yağı kullanılması sindirim sistemi fonksiyonlarının düzene girmesine yardımcı olur.

4- Hindistan cevizi yağı aynı zamanda karbonhidrat çözümlemesini hızlandırır. Ayrıca glikoz üretimini yavaşlatır. Kan şekerinde oluşan dalgalanmaları durdurur ve bu nedenle kilo kaybına yardımcı olur.

5- Aşırı kilolu insanların çoğunda bağırsak mantarı olabilir. Bu tür durumlarda mantarın belirtilerini hafifletmek için da Hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Yorgunluk, ani kilo artışı gibi belirtiler ile karakterize olan bağırsak mantarı sorununda içerisindeki yağ asitleri ile kalıcı kilo kaybına yardımcı olur.

6- Doğal kilo kaybını ve vücut detoksifikasyonu teşvik eder. Aynı zamanda genel sağlık restorasyonunu da teşvik eder. Hindistan cevizi yağı iç sistemin temizlenmesine yardımcı olur. Kilo kaybını hızlandırır ve sindirim sistemi sağlığını korur. Dokuları besler.

Hindistan cevizi yağı kilo verdirir mi?

Hindistan cevizi yağının kullanımı ve dozajı tamamen kişiden kişiye göre değişir. Her gün 1 ya da 2 yemek kaşığı yağ tüketilmesi tavsiye edilir. Yavaş yavaş dozaj artırılarak günde 6 çorba kaşığına kadar çıkılabilir. Ancak şu noktalar göz önünde bulundurulmalıdır:

– Hindistan cevizi yağı tüketilmesi için en iyi zaman yemeklerden yaklaşık 15 ya da 20 dakika öncesidir. Bu iştah azalmasını sağlarken aynı zamanda öğünlerde küçük porsiyonlar tüketilmesini sağlar.

– Hindistan cevizi yağı bir bardak sıcak su ile karıştırılarak da tüketilebilir.

– Yutmadan önce ağız boşluğunda bir süre bekletilmesi önerilir.

Hindistan cevizi yağıyla zayıflama

Hindistan cevizi yağının farklı türleri bulunmaktadır. Bunların hepsi eşit derece kilo kaybına yardımcı olur. Ancak taze ve yüksek kaliteli Hindistan cevizi yağının tüketilmesi tavsiye edilir.
Şu noktalara dikkat edilmelidir:

– Organik sızma Hindistan cevizi yağı kilo kaybı için en iyi seçimdir. Rafine edilmemiş şekli aynı zamanda zararlı kimyasal bileşikleri içermez.
– Yüksek işlem gören yağlar önerilmemektedir. Soğuk preslenmiş Hindistan cevizi yağı 2 yıl kadar saklanabilir.

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı kilo kaybı sağlamak için beslenme düzenine mutlaka dahil edilmelidir. Su ile karıştırılarak tüketilebilir. Ayrıca, düzenli olarak yemek pişirmede ve salatalarda da kullanılabilir. Şu şekillerde kullanılabilir:

– Pişmiş gıda maddeleri; kurabiye, kek, poğaça gibi besinlerde Hindistan cevizi yağı, tereyağı yerine kolaylıkla kullanılabilir.
– Kızarmış taze çiğ sebzeler; pancar, tatlı patates ve diğer sebzeler Hindistan cevizi yağı ile birlikte pişirilebilir.
– Ev yapımı patlamış mısır hazırlanırken de küçük miktarda hindistan cevizi yağı kullanılabilir.
– Hindistan cevizi yağı salatalarda da bol bol kullanılabilir.

Kilo vermek zorlu bir süreçtir. Bu süreç içerisinde Hindistan cevizi yağı tüketilerek kilo verme süreci hızlandırılabilir. Hindistan cevizi yağı saç sağlığından cilt sağlığına kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Aynı zamanda genel sağlık için de son derece etkilidir. Yağ yakımını hızlandırdığı için beslenme düzenine mutlaka dahil edilmesi gerekir. Gün içerisinde doktora danışarak belirlenen dozlarda Hindistan cevizi yağı tüketilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...