Hangi Kot Pantolon Hangi Ayakkabı İle Giyilir?

Kot pantolonlar, günlük hayatın vazgeçilmez tercihi olmaları sebebiyle birçok farklı model ayakkabı ile kombinlenebilmektedir. Ancak önemli olan doğru ayakkabı modelini doğru kot pantolonu modeli ile kombinlemektir. Vücudun orantılı, zarif ve doğal görünümü için bu parçaların doğru tercih edilmesi önemlidir. Aşağıda sizler için hangi kot modelinin hangi ayakkabı ile kullanılması gerektiğine dair bilgileri derledik.

Yüksek Bel Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Yüksek bel kot pantolonlar kış aylarının vazgeçilmez birer parçasıdır. Özellikle koyu renkli yüksek bel kotlar, botlarla rahatlıkla giyilebilir. Yüksek bel kot pantolonun paça tasarımı ayakkabı seçiminde önem taşır. Paçaları dar ve bilekte biten yüksek bel kot pantolonlar sivri burun babetlerle oldukça uyumlu olacaktır. İspanyol paça, yüksek bel kot pantolonlar ise topuklu ayakkabılarla tercih edilmelidir. Dolgu topik ya da platform topuklar tercih edilebilir. Yüksek bel pantolonun bilek kısmı normal uzunluktaysa sneakers ve sandaletlerle kolaylıkla kombinlenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Lacivert Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Yeşil Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kahverengi Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Bordo Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Skinny Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Skinny model kot pantolonlar oldukça sık tercih edilmektedir. Günlük kullanıma uygun olan bu kot pantolon modeli tercih edilecek olan ayakkabıya göre farklı kullanım alanları oluşturabilir. Skinny kot pantolonu stiletto ile tamamladığınızda şık bir akşam yemeğine gitmeniz mümkün olacaktır. Skinny kot pantolon modeli topuklu sandalet veya babetle de tamamlanabilir. Bu şekilde günlük şık ve rahat bir kullanım sağlanabilir. Şık bir görüntü için üst parçayı ipek bir gömlek ya da zarif bir bluz olarak tercih edebilirsiniz.

Skinny Ankle Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Skinny ankle kot pantolon modeli dar ve ayak bileğinde biten modellerdir. Günlük hayatta oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır. Bu kot pantolonu stiletto ile kombinleyerek şık ve elegan bir görünüm elde edebilirsiniz. Bootie ile de kombinlenmesi mümkün olan skinny ankle modeli, sonbahar ve kış aylarında oldukça doğru bir tercih olacaktır. Bacak boyunun kısalmasını engellemek için kot pantolon ile bootie rengini aynı seçmekte fayda vardır. Skinny ankle kot modelini loafer ile tamamlayarak şık ve rahat bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Mom Jeans Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Rahatına düşkün olup şıklığı da elden bırakmayan kadınlar için yüksek bel mom jeans kot modelleri oldukça yerinde bir tercihtir. Mom jeans kotları yaz aylarında parmak arası terlikle kombinlemek oldukça rahat ve cool bir görüntü oluşturacaktır. Mom jeans kotlar sneakers ve spor ayakkabıları ile de kombinlenebilmektedir. Böylece günü daha rahat bir şekilde yaşamak mümkün olacaktır. Mom jeans modelini kısa topuklu, açık ayakkabılarla da tamamlayabilirsiniz. Böylece oldukça şık ve zarif bir görünüm elde edilecektir.

Boyfriend Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Boyfriend kot pantolon modeli birçok ayakkabı tarzıyla tamamlanabilmektedir. Eğer stiletto gibi kadınsı ayakkabılarla tamamlanırsa şık ve etkileyici bir görüntü oluşturacaktır. Ancak sneakers ve Oxford model ayakkabılarla da oldukça hoş bir görüntü sunar. Hafif yırtık boyfriend kot pantolonları dolgu topuk ve topuklu sandaletlerle tamamlamak da mümkündür.

İspanyol Paça Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

İspanyol paça kot pantolonlar topuklu ayakkabı modelleri ile kombinlenmesi gereken parçalardır. Uzun, İspanyol paça kot pantolonu dolgu topuk ya da platform topuk ayakkabılarla kombinlemek mümkündür. Kısa, İspanyol paça kot pantolonları topuklu sandalet ve babet gibi ayakkabı modelleriyle tamamlayabilirsiniz.

Düz Kesim Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Düz kesim kot pantolonlar genellikle rahat ve spor bir görünüm oluşturur. Bu görüntüyü dengelemek ve daha dikkat çekici bir hale getirmek için dolgu topuk ayakkabılar tercih edilebilir. Rahatına düşkün olan kişiler için düz kesim kot pantolonu sneakers, loafer ve sivri burun babet ayakkabı modelleriyle tamamlamak da mümkündür.

Ayakkabı Kot Kombinleri

Ayakkabılığınızdaki ayakkabı modellerine göre kot pantolon tercih etmek oldukça doğru olacaktır. Aşağıda hangi ayakkabı modelinin hangi pantolon ile tercih edilmesi gerektiğine dair bazı ipuçları paylaşılmıştır.

Topuklu sandaletleri hemen her kot pantolon modeli ile tamamlamak mümkündür. Bahar ve yaz aylarında rahatlıkla tercih edilecek olan topuklu sandaletler, skinny, boyfriend, mom jean, kısa İspanyol paça, yüksek bel gibi birçok kot pantolon ile kombinlenebilir.

Düz sandaletler ise kısa ve yırtık kot pantolonları için daha uygun olacaktır. Parmak arası terlikler de mom jean veya skinny modeller için tercih edilebilir.

Yaz ve bahar aylarında sivri burun babetleri skinny ankle, skinny, mom jean, düz kesim gibi kot pantolonları ile kombinlemek doğru olacaktır. Rahat bir kullanım sağlayan bu kombin aynı zamanda oldukça şık ve zarif bir görüntü oluşturacaktır. Üst parça için taşlı, payetli ya da ipek bir bluz tercih edilebilir.

Günlük hayatın vazgeçilmezi olan kot pantolonları spor ayakkabı modelleri ile tamamlayarak oldukça rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Özellikle tüm gün dışarıda olacak kişiler için spor ayakkabı modelini mom jean, boyfriend ya da skinny model kot pantolonları ile kombinlemek oldukça doğru olacaktır.

Sneakers, espadril, loafer gibi düz ayakkabılar skinny ve mom jean kot pantolon modelleri ile oldukça etkileyici görüntü ve rahat bir kullanım sağlayacaktır. Bu düz ayakkabıları şık bir bluz ya da gömlekle tamamlayarak zarif bir kombin elde edebilirsiniz.

Botları dar paça kot pantolonlarla kombinlemek tercih edilebilir. Bootie gibi ayak bileğinde biten ayakkabıları yine bilekte biten skinny ankle modeli ile kombinlemek doğru olacaktır. Normal paça uzunluğuna sahip olan kot pantolonlarını topuklu ya da düz botlarla kombinleyebilirsiniz.

Yaz aylarının vazgeçilmez modellerinden olan dolgu topuk ayakkabılar, İspanyol paça, mom jean ve boyfriend kot pantolonları ile oldukça şık bir görüntü oluşturacaktır. Böylece hem rahat hem de zarif bir görüntü elde etmek mümkün olur.

Stiletto ayakkabılar hemen her kot modeli ile uyum sağlayan şık parçalardır. Günlük giyim tarzının bir parçası olan kot pantolonu stiletto ile tamamlayarak oldukça şık ve zarif bir kombin elde edebilirsiniz. Stiletto ile skinny, skinny anklı, mom jean, boyfriend, yüksek bel, kısa İspanyol paça gibi pek çok kot pantolonu modeliyle kullanmak mümkündür.

Platform topuk ayakkabı modelini İspanyol paça pantolonla kombinlemek oldukça doğru olacaktır. Düz kesim, skinny ve skinny anklı kot pantolon modelleri ile de tamamlanabilir.

Kot pantolonları neredeyse tüm ayakkabı modelleri ile tamamlamak mümkündür. Şık bir görüntü için kot pantolonu topuklu ayakkabılarla kombinlemek gerekirken; daha spor ve rahat Zarif, şık ve dikkat çekici bir görüntü için üst parçanın da doğru tercih edilmesine dikkat etmek gerekir. Rahat bir kullanım için basic tişörtler tercih edilirken şık bir görüntü için ipek, taşlı, dantelli, pullu ve payetli üst modelleri tercih edilebilir.Güncellendi: Mayıs 24, 2019