Hangi Fondöten Cilde Zarar Vermez?

Fondöten, yapısı gereği ağır olan ve genç yaştakilerin kullanımı için önerilmeyen bir makyaj malzemesidir. Daha çok 30 yaş üstü kadınlar tarafından tercih edilen fondöten, ciltte kusursuz durması için doğru şekilde uygulanmalıdır. Fondöten seçimi yaparken ten rengine ve cilt yapısına uygun olup olmamasının yanı sıra cilt sağlığı açısından da kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmelidir. Cilde zarar vermeyen, içeriği mümkün olduğunca temiz olan fondötenler tercih edilmelidir. Bu nedenle fondöten seçimi yaparken yalnızca fiyat ve tene olan uyumunu dikkate almak yerine cilt sağlığını desteklemesi de göz önünde bulundurulmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Buğday Tenliler Hangi Renk Fondöten Kullanmalı?
Açık Renk Fondöten Nasıl Koyulaştırılır?
Loreal True Match Fondöten Hangi Cilt Tipine Uygun?
Transparan Fondöten Ne İşe Yarar?
Yağlı Ciltler Nasıl Fondöten Kullanmalı?
Pata Krem Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondötenler genel olarak yapıları gereği ağır makyaj malzemeleridir. Bu ürünlerin cilde zarar vermemesi için doğru şekilde kullanılmaları gerekir. Fondöten kullanırken mümkün olduğunca az miktarda ürün kullanmak gerekir. Fondöteni, bir fırça yardımıyla tüm cilde yaymak doğru olacaktır. SBF içermeyen fondöten altına güneş koruyucu krem sürerek güneşin zararlı ışınlarından korunmak mümkündür.

Fondöten tercih ederken boyun bölgesinde deneme yaparak ten rengine uygun olup olmadığı kontrol edilir. Kuru ciltliler likit fondötenleri, yağlı ciltliler ise köpük ve pudra fondötenleri tercih edebilirler. Aşağıda en iyi fondöten markaları sıralanmıştır.Güncellendi: Mayıs 24, 2019