Hamazinc Krem Nedir?

Etken maddesi çinko oksit ve Hamamelis virginiana distilat olan Hamazinc krem,  başta bebeklerdeki pişik sorunu olmak üzere bazı cilt probleminin tedavisinde etkin olan bir kremdir.

Hamazinc Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

  • Bebeklerin pişik problemlerinin giderilmesinde etkilidir.
  • ve 2. Derece yanıkların tedavisinde yararlanılır.
  • Güneş yanığı tedavisinde fayda sağlar.
  • Çizik ve kesik gibi ciltteki yüzeysel yaraların tedavisinde kullanılır.
  • Meme ucu çatlaklarının oluşmasını engellemek ve oluşan çatlakların iyileştirilmesini sağlamak amacıyla yararlanılır.
  • Cilt kuruluğu problemlerinde cildin nemlendirilmesini sağlayarak çatlamaların tedavisinde ve yeniden oluşmasının engellenmesinde kullanılır.
  • İltihap giderici etkisi ile derideki yangı veya iltihaplanmanın tedavisinde etkilidir.
  • Cilt yaralanmalarında kanın pıhtılaşma hızını arttırarak kanama süresinin kısaltılmasını sağlar.
  • Akut yaraların tedavisinde diğer ilaçlara yardımcı olarak kullanılır.

Hamazinc Krem Nasıl Kullanılır?

Hamazinc krem, kullanılacak bölgeye ince bir tabaka halinde sürülerek uygulanabilir. Kullanımında herhangi bir süre kıstası bulunmamaktadır. Uygulanan bölgede iyileşme sağlanana kadar günde birkaç kez sürülerek kullanılabilir. Emziren annelerin meme başı bakımının sağlanmasında ve çatlaklarının önlenmesinde yararlanılacaksa her emzirmeden sonra uygulanabilir. Çocuklar için kullanılacaksa kullanmadan önce doktora danışılmalıdır.

Hamazinc Yan Etkileri Nelerdir?

Deride yanma, batma, kaşıntı, irritasyon, kuruluk, kızarıklık yaygın görülmeyen yan etkileridir. Bunlar dışında içeriğindeki yan etkilere karşı hassasiyeti olan kişiler tarafından kullanılırsa alerjik etkiler gösterebilir. Vücutta şişlikler, nefes almada güçlük gibi alerjik reaksiyonların görülmesi durumunda ilacın kullanımı durdurulmalı ve doktora danışılmalıdır.

Hamazinc Krem Yüze Sürülür Mü?

Yüz için düzenli olarak kullanılabilecek bir krem olmamakla beraber yüzde oluşacak güneş yanıkları, yaralar veya lekelerin tedavisinde gerektiğinde kullanılmasında bir probleme rastlanmamıştır. Fakat cildi hassas olan kişilerin yan etkilerin ortaya çıkma ihtimaline karşı kullanımına dikkat etmesi, bileşiğindeki maddelere alerjisi olan kişilerin kremi kullanmaması gerekmektedir.

Hamazinc Krem Kullanıcı Yorumları

Siz de Hamazinc Krem kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...