Günlük Doğal Makyaj Önerileri Nelerdir?

Her kadının tarzına uygun her detayların olduğu bu sezonda çeşitli alternatif makyaj önerilerine merhaba diyoruz. Fazlasıyla feminen dönem bizleri bekliyor. Her detay ile buram buram kadın olduğunuzu hissettiren bu dönemde herkesin tarzına uygun olacak bir parça mutlaka düşünülmüş durumda. Kıyafet, ayakkabı, saç derken son olarak makyaj trendlerine sıra geliyor.

Vişne Tonlarında Rujlar

90’larda trend olan ruj renkleri hayatıma yeniden girdi. Bu dönemde siyah, bordo, capcanlı kırmızı ruj renkleri yerini pembelere bırakmakta. Özellikle gül kurusu, mürdüm ve vişne tonlarında rujlara sahipseniz hemen hiç düşünmeden dudaklarınıza uygulayabilirsiniz veya bu renklerde rujunuz yoksa evinize en yakın kozmetik mağazasını ziyaret ederek makyaj çantanıza bu renkleri ekleyebilirsiniz.

Bronz Farlar

Metalik renkli farlar bir süredir gündemi meşgul etmekteydi. Fakat makyaj artistleri bu dönem defilelerde gümüş ve altın renkli far yerine bilhassa bronz renkli far kullanmayı yeğledi. Bakışlarınıza ve yüz ifadenize sıcacık bir hava katmanızı sağlayan bu renk, nude makyaj severler için oldukça kullanışlı bir renk olmasıyla birlikte bu dönem trend haline gelen pembe rujlar ile de mükemmel uyum sağlıyor.

Pembe Yanaklar

Uzun süre nude ve bronz allıklarla makyaj yaptıktan sonra, bu dönem pembe allıklarınız kaldırdığınız çekmecelerden çıkarabilirsiniz. Çünkü bu kış soğuktan pembeleşmiş gibi görünen yanaklar en gözde makyaj trendleri arasında yer alıyor. Romantizmin de rengi olan pembeleri bu dönem makyaj uygulamalarınızda muhakkak tercih etmelisiniz.

Makas Eyeliner

Klasik cat-eye eyelinerın haricinde bu dönem yeni bir tarz makyaj anlayışımıza sızmış bulunuyor. Tek şerit yerine iki şeritli olarak yaptığımız uygulama ya da bant şekli gibi kalın bir şerit halinde kullanılan bu eyeliner modeli olan Tweak sayesinde bakışlarınız her zamankinden daha çarpıcı olmayı hedefleyecek. İddialı ve çarpıcı göz makyajlarıyla aranız iyiyse, bu yeni eyeliner modeli mutlaka denemeniz gereken bir model.

Smoky Eyes

Her durumda seksi durduğu inkâr edilemeyecek olan buğulu gözler bu dönemde makyaj trendleri arasında yerini almayı başardı. Bakışlarınıza ve yüz ifadenize karşı konulamaz bir seksilik katan bu makyaj trendini gece gündüz demeden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sezon siyah ve kahveler birlikte kullanılmalı.Güncellendi: Haziran 27, 2019