Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Gri kumaş pantolon, gri keten pantolon veya gri kot pantolonlar hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla tercih edilen parçalar arasındadır. Her mevsimde kombinlenmesi mümkün olan bu pantolonlar kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Gri pantolonları doğru şekilde kombinleyerek oldukça şık ve zarif bir görüntü elde etmek mümkündür. Peki, gri pantolonu hangi renk ayakkabı ile giymek gerekir?

Gri pantolonlar yem yaz hem de kış aylarında kombinlenebilen parçalar arasındadır. Gri pantolonu kombinlerken tercih edilmesi gereken ayakkabı renkleri aşağıda yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Desenli ayakkabılar

Gri pantolonlar, kombin yaparken en rahat kullanım sağlayan pantolonlardır. Karmaşık desenli, çiçekli veya leopar desenli ayakkabıları kombinlemenin en kolay yolu gri pantolon tercih etmektir. Gri pantolon, desenli ayakkabı üzerinde denge sağlayacak ve karmaşayı engelleyecektir.

Kombindeki yıldız parçayı ayakkabıdan yana kullanacak olan ancak pantolon rengine karar veremeyen kişiler gri pantolonları tercih edebilirler.

Beyaz renkli ayakkabılar

Gri pantolonlarla rahatlıkla uyum sağlayan bir diğer ayakkabı rengi ise beyazdır. Beyaz topuklu veya beyaz spor ayakkabılar gri pantolonun altına doğru bir tercih olacaktır.

Siyah renkli ayakkabılar

Gri pantolon altına giyilebilecek bir diğer ayakkabı rengi ise siyahtır. Siyah ayakkabılar gri pantolonlarla rahatlıkla kombinlenebilir. Gri pantolonun altına siyah stiletto veya siyah dolgu topuk tercih ederek şık bir görüntü elde edilir.

Mor renkli ayakkabılar

Gri pantolonlar tüm ana ve ara renklerle kullanılabilen modellerdir. Ancak grinin mor ile uyumu yadsınamaz. Bu nedenle gri pantolonu özellikle mor bir ayakkabı ile kombinlemek doğru bir tercih olacaktır.

Hardal renkli ayakkabılar

Hardal renkli bir ayakkabı da gri pantolon altında hoş bir detay oluşturacaktır. Hem gözü yormayan hem de dikkat çeken bir kombin için bu gri – hardal tercihi yapılabilir.

Metalik renkli ayakkabılar

Gri pantolonun altına gümüş ve altın metalik ayakkabılar oldukça yakışan parçalardır. Bu kombin ile hem şık hem de günlük kullanıma uygun bir tasarım elde etmek mümkün olur. Metalik ayakkabının modeli pantolonun kesimine göre tercih edilmelidir.

Kahverengi ayakkabılar

Gri pantolonu kahverengi ayakkabı ile kombinlemek hem uyumlu hem de rahat bir kullanım sağlar. Günlük kıyafet kombini için oldukça uygundur.

Bordo renkli ayakkabılar

Gri pantolonu, bordo bir sneakers veya stiletto ile de kombinleyebilirsiniz. Ayakkabı tercihi yaparken kullanım alanı ve pantolonun modeli göz önünde bulundurulmalıdır. Spor ayakkabı tercihi yapacak olan kişiler bilekte biten gri pantolon modellerini tercih edebilirler.

Lacivert renkli ayakkabılar

Gri pantolonu lacivert ayakkabıyla da kombinlemek mümkündür. Bu kombin hem şık hem de günlük kullanıma uygun bir görüntü oluşturur.

Pudra renkli ayakkabılar

Pudra rengi ayakkabı, gri pantolonla hem hoş hem de zarif bir görüntü oluşturacaktır. Bu kombin gözü yormayan, zarif bir görünüm sağlar. Ofis için böyle bir kombin tercih etmek doğru olacaktır.

Gri Pantolon Kombinleri

Gri pantolonları düz ayakkabılarla kullanmak için pantolon modelini havuç pantolon olarak tercih etmekte fayda vardır. Bilekte daralan bu pantolonlar düz ayakkabılarla oldukça uyumludur. Skinny model gri pantolonlar da sneakers ayakkabılarla tercih edilebilir. Babet ve loafer gibi ayakkabıları skinny ankle pantolon modelleriyle tercih etmek mümkündür.

Gri pantolonu yukarıda bahsi geçen ayakkabılarla kombinlemek mümkündür. İspanyol paça gri pantolonların topuklu ayakkabılarla kullanılması tavsiye edilir. Platform topuk, stiletto ya da dolgu topuk modeller tercih edilebilir. Ayakkabı, pantolonun paçasının içinde kalacak ve dışarıdan görünmeyecek şekilde olmalıdır. Bu kombin, kişinin boyunu olduğundan daha uzun gösterecektir.

Gri pantolon altına stiletto tercih etmek isteyen kişiler skinny ankle pantolon modellerini kullanabilirler. Bilekte biten bu pantolonlar hem zarif ve hem de oldukça şık bir görüntü oluşturur. Bu kombinin üzerine mor renkli bir gömlek, hardal renkli bir bluz veya simli bir üst parça tercih edilebilir.Güncellendi: Mayıs 23, 2019