Gri Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Gri elbise modelini doğru kombinleyerek dikkat çekici, şık ve zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Gri elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabı rengi, elbisenin modeline göre farklılık gösterebilir. Doğru ayakkabı ile doğru elbiseyi kombinleyerek etkileyici bir tarz elde edebilirsiniz. Peki, gri elbise altına ne renk ayakkabı giyilir?

Gri bir elbiseyi kombinlemek oldukça kolaydır. Çünkü gri renk, birçok renkle uyum sağlayabilen garanti renklerden biridir. Ancak elbise modeline göre doğru ayakkabıya karar vermek gerektiği de unutulmamalıdır. Elbisenin tarzına uyum sağlayacak bir ayakkabı tercih etmek önemlidir.

Günlük elbise için babet, parmak arası terlik, bootie, loafer, dolgu topuklu ayakkabı, sandalet modelleri tercih edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Sarı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Pembe Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Mor Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Yeşil Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Kısa elbise için düz sandaletler, spor ayakkabılar ve kısa topuklu açık ayakkabılar tercih edilebilir.

Spor elbise modelleri için babet, topuklu sandalet, dolgu topuk ve sneakers modeller spor elbise ile tercih edilebilir.

Uzun elbise modelleri için babet, gladyatör sandalet ve düz sandaletler kullanılabilir. Dolgu topuk ayakkabı ve topuklu sandaletler de uzun elbiselerle rahatlıkla kombinlenebilir.

Ayakkabı modeline karar verildikten sonra doğru renk ayakkabı ile şık bir kombin elde edebilirsiniz. Gri elbisenin altına giyilecek ayakkabı renkleri aşağıda sıralanmıştır.

Beyaz renk ayakkabı

Beyaz renk, gri ile oldukça uyumlu bir görüntü oluşturur. Gri spor elbiseyi beyaz sneakers ya da beyaz sandaletlerle kombinleyebilirsiniz. Gri, işlemeli kısa elbiseyi ise beyaz stiletto ya da kısa topuklu ayakkabılarla kombinlemek doğru olacaktır.

Pembe renk ayakkabı

Gri elbiseyi pembe ayakkabılarla da kullanmak mümkündür. Bu kombin ile oldukça sade ve dingin bir görüntü elde edebilirsiniz. Düz kesim gri elbiseyi pembe babet ya da topuklu sandaletlerle tamamlayabilirsiniz. Abiye model gri elbiseyi ise pembe stiletto ya da platform topukla tamamlamak mümkündür.

Antrasit renk ayakkabı

Antrasit renk, gri elbise ile oldukça etkileyici bir görüntü oluşturur. Özellikle sonbahar aylarında kullanılması mümkündür. Antrasit renk sneakers, bez ayakkabı, bot, çizme ya da stiletto gibi ayakkabıları elbisenin kullanım yerine göre tercih edebilirsiniz.

Nude renk ayakkabı

Gri elbiseyi nude ayakkabılarla kombinlemek garanti sonuç verecektir. Çünkü nude renk ayakkabılar neredeyse tüm renklerle uyumlu olmaktadır.

Bej renk ayakkabı

Bej renkli ayakkabılar da gri elbise modelleri ile kombinlenebilir. Özellikle şifon gri elbiseler bej topuklu sandalet ya da bej stiletto ile tamamlandığında oldukça etkileyici bir görüntü oluşturur.

Rose gold renk ayakkabı

Gri elbiseleri rose gold renkli ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz. Bu kombin şık ve zarif bir görüntü oluşturacaktır. Özellikle davet ve akşam yemeği gibi kullanım için bu kombini tercih edebilirsiniz.

Pudra renk ayakkabı

Gri elbiseyi pudra renk ayakkabılarla kombinlemek de mümkündür. Bu kombin sade ve yumuşak bir görüntü sağlar. Soft renklerden hoşlananlar bu kombini tercih edebilirler.

Gri renk ayakkabı

Gri elbiseyi gri ayakkabıyla kombinleyip aksesuarlarla kombini canlandırmak mümkündür. Bu kombinde mercan, turkuaz, fuşya, hardal renkli takı veya fular tercih edebilirsiniz.

Siyah renk ayakkabı

Gri elbiseyi siyah ayakkabı ile kombinleyerek sade ve etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Kısa ve dar gri elbisenin altına siyah sneakers tercih ederek günlük ama dikkat çekici bir tarz elde edebilirsiniz.

Turuncu renk ayakkabı

Turuncu ayakkabılarla gri elbiseyi kombinlemek oldukça canlı ve enerjik bir görüntü sağlar. Düz kesim gri elbiseyi turuncu sandalet, loafer ya da sivri burun babetle tamamlayabilirsiniz.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabılar da gir elbiselerle uyumlu olacaktır. Gri elbiseyi sade ve şık bir tasarım için gümüş renkli ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz. Bu kombini davetlerde tercih etmek de mümkündür.

Mavi renk ayakkabı

Gri elbiseyi mavi renkli bir ayakkabı ile kombinleyerek oldukça ferah ve dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz. Mavi rengin gri ile uyumu tartışılmazdır. Bu nedenle etkileyici bir görüntü oluşturacaktır. Aksesuarlarda kırmızı ve lacivert tonları tercih edilebilir.

Dore renk ayakkabı

Gri elbiseyi dore ayakkabıyla kombinleyerek şık bir akşam yemeğine ya da özel bir davete katılabilirsiniz.

Yeşil renk ayakkabı

Gri elbiseyi yeşil ayakkabılarla da kullanmanız mümkündür. Yeşil rengin birçok tonu, gri elbise ile uyumlu olacaktır. Kırmızı renkli bir aksesuarla kombininizi canlandırmak mümkündür.Güncellendi: Mayıs 23, 2019