Göz Kaleminin Akmaması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Göz makyajınız birçok nedenden dolayı akabilir. Sıcak ve nemli havalarda terlemeden dolayı ve yağmurdan dolayı göz makyajınız akabilir. Elbette ki ağlamak da göz makyajının akmasına neden olur. Tüm bu etkenleri göz önüne aldığımızda göz makyajınızın akmasını nasıl önleyebilir veya durdurabilirsiniz. İşte size birkaç tavsiye:

  1. Yüksek kaliteli bir eyeliner alın. İyi bir eyeliner çeşitli koşullarda göz makyajının akmasını önlemeye yardımcı olur. Göz makyajınız daha uzun süre kalıcı olur.
  2. Su geçirmeye bir rimel kullanın. Su geçirmez rimel göz makyajını akmadan tutmada önemlidir. Eğer yaz aylarında çok terliyorsanız veya yağmurlu havalardaysanız rimelinizin akmaması için su geçirmez bir rimel kullanın.
  3. Eğer eyeliner kullanacaksanız kalem eyeliner tercih etmelisiniz. Sıvı eyeliner akmaya daha müsaittir. Kalem eyeliner göz makyajının daha uzun süre akmadan durmasına yardımcı olur. Ayrıca su geçirmeyen kalem eyeliner da bulunmaktadır. Bu göz makyajının akmasını önlemede daha fazla etki eder.
  4. Göz makyajının akmasını önlemek için işe öncelikle primer ( astar ) kullanarak başlayın. Primerler göz makyajı da dahil yapılan bütün makyajlarda akmayı önlemeye yardımcı olur. Özel olarak göz makyajı için üretilmiş bir primer de kullanabilirsiniz.
  5. Uyguladığınız aşırı derecede nemlendirici krem makyajınızın bulaşmasına yol açabilir. Göz makyajınızı uygulamadan önce göz çevrenize aşırı krem uygulamayın.


Güncellendi: Temmuz 1, 2019