Gömlek Pantolonun İçinde mi Durmalı? Dışında mı?

Bugün menüde, gömlek pantolonun içine de mi durmalı? yoksa pantolon dışında özgürlüğünü ilan mı etmeli? konumuz var. Az çok tahmin edersiniz ki bu konuyu açıklığa kavuşturmadan, kafanızda ki ikilemleri silmeden bana huzur yok.

Öncelikle belirtmek isterim ki, gömlek pantolonun dışındaysa bu yanlış bir durum değil. Yanlış değil dediysek, pantolonun üstünde fütursuzca bir o yana bir bu yana kafasına göre hareket eden gömleğin, şık bir görüntü olmadığını da bilmeniz gerek. Ancak her zaman şık ve jilet gibi olmamız gereken ortamlarda bulunmuyoruz elbet. Tatildi, piknikti, hafta sonu kahvaltısıydı, falandı filandı. Böyle ortamlarda gömleği pantolonun dışında bırakmanızda herhangi bir sakınca yok beyler.

Peki Hangi Tarz gömlekler Pantolon dışında hangileri içinde durmalı? Dikkat etmeniz gereken birkaç ufak detay vermek istiyorum. Pantolonun içinde durması gereken gömleklerin daha doğrusu bu amaçla tasarlanmış ve üretilmiş gömleklerin etek kısmı yuvarlak formdadır. Pantolon dışında bırakılacak gömleklerin ise alt etek kısmı daha düzdür.

Pantolon Üstüne Gömlek Nasıl Giyilmeli?

Genellikle pantolon dışında bırakılabilecek gömlekler pamuk, keten, kot gibi, pantolon içinde durması için üretilmiş gömlekler ise pamuk, pamuk saten gibi kumaşlardan üretilmiştir.

Bir diğer önemli konu ise gömlek uzunluğu. Pantolon içine sokulacak gömlekler yani şık gömlekler önemli bir toplantı ortasında, şık bir akşam yemeğinde vs pantolondan ansızın çıkar, karizmamızı bozar düşüncesiyle uzundur. Gömleği, pantolon dışında bırakmak isteyenler daha kısa gömlekleri kullanmalılar.

Pantolon dışında bırakılacak gömleklerin ne çok kısa ne de çok uzun olmamasına dikkat edin. Pantolonun arka ceplerini referans alırsak, kesinlikle ve kesinlikle gömleğin uzunluğu cepleri geçmemelidir (Kalçanın bitişi). Bu kabul edilebilir maksimum değerdir. Aynı şekilde  ceplerin üstünde gömlek boyları da doğru değildir.

Gömleği pantolon dışında bırakmak isteyenlerin bir diğer dikkat etmesi gereken konu gömleğin üzerinizde çuval gibi durmaması. Slim fit gömlekler bele oturan formu ve kalça bitiminde ki keskin duruşuyla benim tercihim. Lütfen  üzerinizde çamaşır makinesinde çekmiş gibi duran gömlekler seçmeyin!

Geldik bir konumuzun daha sonuna:). Yorum, eleştiri veya önerileriniz varsa yorum bölümüne yazabilir veya mesaj olarak bana iletebilirsiniz. Hoşça kalın !

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...