Trend Kadın

Goji Berry Kullananlar ve Gojiberry Kullanıcı Yorumları

Goji Berry Nedir?

Goji berry, Himalaya ve Tibet bölgelerinde yetişmekte olan tatlı sulu bir meyve çeşididir. Goji çileği, kurt üzümü ve zayıflama çileği de denmektedir. Kuruduğu zaman üzümden ayırt etmekte zorluk çekebilirsiniz. Parlak kırmızı renge sahiptir. Yaban mersini ile vişne arasında bir tadı vardır. Bu tarz besinlerin zayıflama ve sağlık bakımından vücuda oldukça fazla katkısı olduğu bilinmektedir.

Goji Berry Zayıflatır mı?

Kilo almanıza neden olan faktör iştahınızı kontrol altında tutmayı başaramamanızdır. Goji Berry sayesinde iştahınızı azaltabilirsiniz. İçerisinde bulunan kromium ve tiyamin etken olan maddelerin yağ yakmasına ve metabolizmanın iyi bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur.

Goji Berry’nin Sağlığa Yararları ve Faydaları

·Güç ve kuvvet vererek yaşam süresini uzatmakta etkili olduğu düşünülür.
·Kolesterol düşürür.
·Büyüme hormonunu hareketlendirir.
·Yağ yakımını arttırır ve kilo vermeyi sağlar.
·$ lif içerir ve tokluk hissi sağlar.
· protein içerir. Birçok yiyecekten fazla bir protein oranına sahiptir.

Goji Berry’nin Diyetteki Rolü

Taze olan goji berry meyvesine ülkemizde ulaşmak kolay değildir. Kurutulmuş halini ya da çayını dışarda bulabilmeniz mümkündür. Goji Berry suyu ve çayı lif bakımından yoksundur. Yaş ve kuru olanlarını yemek daha etkili olmaktadır. Goji berry tüketmek diyetin etkisini arttırır fakat yalnızca bu meyveyi tüketerek zayıflamanız mümkün değildir.

Zayıflamak İçin Goji Berry Kullanımı

Kurutulmuş haldeki goji berry’nin 10 gramı 35 kalori etmektedir. Alırken ambalajının kapalı olmasına dikkat edin ve zayıflamak için her gün tüketin.

Goji Berry İle Hazırlanacak Tarifler ve Kullanım Yöntemleri

.Goji Berry Çayı: 8 adet goji berry meyvesini bir bardak sıcak su içine atın. Demlenmesi için 5 dakika bekleyin. Sabah, öğle ve akşam olacak şekilde 3 kere için. Kalan posayı da tüketin
·Çay şeklinde tüketmek istemiyorsanız sade olarak da kullanabilirsiniz. Protein ve mineral bakımından zengin sade olarak yalnızca kurutulmuş şekliyle tüketmeyi tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Aç karnınıza gün içinde 3 kez 10 adet goji berry tüketebilirsiniz.
·Eczanelerden kapsül şeklinde satılan goji berry’i üzerindeki kullanma talimatlarına uyarak tüketebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.