Trend Kadın

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir, Ne İşe Yarar: Yüze Sürülür mü?

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir?

Etken maddesi Nitrofurazon olan Furacin Soluble, yara, yanık, kesik, cilt enfeksiyonu gibi hastalıklarda bakterilerin gelişmesini engelleyen ve ağrılı lezyonların tedavisinde kullanılan bir merhemdir.

Furacin Soluble Dressing Merhem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

  • Antiseptik bir preparat olan Furasin Merhem, cerrahi operasyonlar sonucu oluşan yaraların, cilt enfeksiyonlarının, deride meydana gelen ülser, kesik ve yanıkların, açık yaraların enfeksiyon kapmasına engel olur ve tedavi edilmesine işe yarar. Enfeksiyon kapmış yaraların ağrısının kesilmesinde de etkilidir.
  • Dış kulak enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.
  • Travmatik lezyonlarda ve ameliyatlardan sonra oluşan ağrıların iyileştirilmesinde etkilidir. Özellikle sezaryen, anal ve rektal operasyon ağrılarının tedavisinde sıklıkla tercih edilir.
  • Güçlü ağrı kesici özelliğiyle kemik yaralarının da tedavisinde kullanılır.
  • Bakteriyel lezyonların yoğun yaşandığı bölgelerde kan parazitlerinin neden olduğu iltihaplı lezyonların tedavisinde kullanılır.

Furacin Soluble Dressing Merhem Nasıl Kullanılır?

Furacin Merhem, enfeksiyonlu bölgeye gazlı bir bezle ince bir tabaka halinde yayılarak uygulanır. Tedavi süresi ortalama 7-10 gün arasında olmakla beraber etkin iyileşmenin sağlanması için doktor talimatlarına uygun olarak kullanılması gerekmektedir.

Furacin Soluble Dressing Merhem, böbrek yetmezliği olan kişiler tarafından kullanıma uygun değildir. Hamilelerin ve emziren annelerin kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekir.

Furacin Soluble Dressing Merhem Yan Etkileri Nelerdir?

Cilt döküntüsü, kızarıklık, kaşıntı, ödem seyrek görülen yan etkilerdir.  Genel olarak ilaç kullanımından kaynaklı şiddetli bir yan etkiye rastlanmamıştır fakat karın ağrısı, ürtiker, dermatit, dudak-dil-boğazda şişlik ve nefes almada güçlük çekme gibi etkilerin görülmesi durumunda ilacın kullanımı kesilerek hemen doktora başvurulmalıdır.

Furacin Soluble Dressing Merhem Yüze Sürülür Mü?

Mevcut yara yüzde ise veya iltihaplı sivilce durumu var ise kullanılabilmekle beraber ciltte yan etkilere yol açabileceği için uzman bir hekime danışmadan uygulanmaması gerekmektedir.

Furacin Soluble Dressing Merhem Kullananlar

Siz de Furacin Soluble Dressing Merhem kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.