Excipial Lipo Krem Nedir?

Excipial Lipo, etken maddesi üre(karbamid) olan, nemlendirme özelliğinden dolayıcı yumuşatıcı ve koruyucular kategorisinde yer alan yüksek yağ içeriğinde az miktarda su olan emülsiyon formunda bir kremdir.

Excipial Lipo Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

  • Yüksek nemlendirme özelliği sayesinde cilt kuruluğu sonucu oluşan çatlakların ve pullanma rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde kullanılır.
  • Atopik egzama ve asteatotik egzama tedavilerinde kullanılır.
  • Nasır tutan derinin ve kalınlaşan tırnakların yumuşatılmasında yararlanılır.
  • Çeşitli etkenlerin neden olduğu cilt kuruluğu sebebiyle ciltte oluşan kaşıntının giderilmesinde etkilidir.
  • İsiliğin geçirilmesine yardımcı olur.
  • Cildin neme doymasını sağlayarak yumuşamasına, cilt elastikiyetinin artmasına ve pürüzlü ciltlerin düzeltilmesine katkı sağlar.
  • Günlük nemlendirici olarak kullanılabilir.

Excipial Lipo Nasıl Kullanılır?

Doktorun farklı bir kullanım şekli önermemesi durumunda günde 2 veya 3 kere, ihtiyaç duyulan bölge önce temizlenip hassas bir şekilde kurulandıktan sonra cilde sürülerek uygulanır.

Excipial Lipo, içeriğindeki maddelere alerjisi olanlar ve bebekler tarafından kullanılmaması önerilmekte, hamilelerin ve emziren annelerin kullanmadan önce doktora danışması gerekmektedir. Krem kullanılırken gözle temas etmemesine özen gösterilmelidir. Açık yaralarda kullanılmamalı,  ciltte tahriş, çatlak vb. varsa dikkatli kullanılmalıdır.

Excipial Lipo Yan Etkileri Nelerdir?

Kaşıntı, kızarıklık, pullanma ve tahriş ürünün çok seyrek görülen yan etkilerindendir. Bunlar dışında çarpıntı, nefes darlığı gibi alerjik reaksiyon belirtileri gözlemlenirse ilaç hemen kesilmeli ve doktora danışılmalıdır.

Excipial Lipo Yüze Sürülür Mü?

Excipial Lipo kremin yüzde kullanımı tavsiye edilmez, yağ oranı yüksek olduğu için sivilcelenmeye neden olabilir. Bu aşamada yüz kuruluğunun giderilmesinde su oranı daha yüksek bir emülsiyon olan Excipial Hydro tercih edilebilir.

Siz de Excipial Lipo kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...