Esmerlere Hangi Renk Allık Yakışır?

Ten rengine göre makyaj yaparak hem daha sağlıklı, hem de daha genç görünmek mümkündür. Beyaz tenliler, buğday tenliler ve esmer tenliler farklı renklerdeki makyaj ürünlerini kullanarak daha doğal bir görünüme ulaşabilirler. Aynı zamanda makyaj malzemelerinin formu da, cilt tipi için önem taşır. Bu tür konular, hem bakımlı hem de doğal görüntü elde etmek için önemlidir. Peki, esmerlere hangi renk allık yakışır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?
Beyaz Tenliler Hangi Renk Allık Kullanmalı?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Esmerler Hangi Renk Allık Kullanmalı?

Esmer tenliler doğru allık kullanarak estetik bir görünüme sahip olabilirler. Esmere hangi allık gider konusu için aşağıdaki detaylara göz atabilirsiniz.

Bronz Allık

Bronz allık buğday ten rengi, beyaz ten rengi ve esmer ten rengi için oldukça uygun bir üründür. Yüze boyut kazandırmak ve canlılık katmak için tercih edilir. Cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Esmer tenliler aşağıdaki bronz allıkları tercih edebilirler.

Esmerlere Hangi Makyaj Yakışır?

Esmerler ne renk allık kullanmalı konusu ile beraber diğer makyaj malzemelerinin çeşidi de önem taşımaktadır. Doğru makyaj malzemesi ile oldukça genç ve bakımlı bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır

Esmer tenliler makyaj yaparken daha çok toprak tonlarını tercih etmelidirler. Böylece hem doğal, hem de sağlıklı bir görüntü elde edilir. Makyaj malzemelerinin renkleri mercan, şeftali, mürdüm, siyah, kahverengi, gri gibi renkler olabilir. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz likit allık tercih edebilirsiniz. Kuru cilt tipine sahip olan esmer tenliler krem allıkları uygulayabilirler. Normal veya karma cilt tipine sahip olan esmer tenli kişiler ise toz allık uygulamalarını tercih edebilirler.

Kirpik: Kirpikleri daha dolgun göstermek için rimel uygulamadan önce pudra sürerek hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz. Siyah renkli rimeller esmer tenliler için oldukça uygundur. Bakışlara derinlik kazandırır.

Fondöten: Fondöten seçimi yaparken ten renginizle aynı renkteki ürünü kullanmaya özen göstermek gerekir. Aydınlatıcı olarak ten renginizden 2 ton açık bir fondöteni kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinin üzerine, burun ucuna, göz pınarlarına ve üst dudak kıvrımının hemen üzerine aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Allık: Bronz allıklar esmer tenliler için oldukça uygun ürünlerdir. Pembe ve kırmızı allıklardan uzak durulması gerekir. Farklılık için kiremit tonlarındaki allıkları tercih edebilirsiniz. Ancak doğal ve genç bir görünüm için toprak tonlarından vazgeçmeyin.

Ruj: Toprak tonlarındaki rujlar oldukça uygundur. Bunun yanı sıra nude ruj da tercih edilebilir. Ancak pembe tonlarındaki rujlardan uzak durmak gerekir.

Göz Farı: Siyah, kahverengi tonları, açık yeşil gibi renkleri göz farlarında tercih edebilirsiniz. Mor, mürdüm, yavruağzı, gri, turuncu gibi renkler de esmer tenliler için oldukça uygun göz farı renkleridir.Güncellendi: Mayıs 24, 2019