Trend Kadın

Erkeklerde Kot Ceket Nasıl Giyilir: Ne İle Kombinlenir?

Yıllar önce severek aldığın kot ceketini dolapta güvelere yedirenlerden isen iki çift lafım var. Sorun ceketlerin modasının geçmesi değil azizim. Sorun kot ceket nasıl giyilir konusunda donanımsız olmamız. Kafanda deli sorularla kot ceketin altına, içine ,yakasına, paçasına uyduracak bir şeyler bulamıyorsun dimi? Aslında anlının akıyla kot ceket kombini yapmak sandığından kolay. Gel şöyle beriye…

Şimdi elini kot cekete attıysan, spor bir kombin yapmak istiyorsun demektir. Bazı yerlerde altına kravat, cebine mendil falan önerileri görebilirsin. Aldanma… Kot ceket kombininin az spor olanı veya çok spor olanı olabilir, ama spor olmayan çeşidi yok. Ya eşofman üstüne bile giyilebilen bir parçadan bahsediyoruz, kendimize gelelim lütfen ya!

Bir diğer kargaşa kot ceket ne zaman giyilir hususunda yaşanıyor. Yazın giymek için fazla katmanlı, kışın giymek içinse fazla ince olmasından mütevellit en uygun zaman bence bahar ayları.

Ama kışın kot ceket giyenleri de yuhalama çünkü içi kürklü modelleri kışın da gayet giyilir. Ya da biraz daha bol modellerinin içine veya dışına lahana gibi kat kat giyip, sarıp sarmalayıp öyle bir hale getiriyorlar ki kot cekete yazlık demeye utanıyor insan.

Kot Ceket Nasıl Kombinlenir?

İşte bu kısım konunun bulamaç olduğu kısım. Aldığım yeni bir kararla özellikle kombin önerileri verdiğim yazılarda, konuyu adım adım ve aradığını hemen bulacağın şekilde yazacağım. Ara ara senin için hazırladığım kombin örnekleriyle konuyu pekiştireceğiz. Başlıyoruz!

Kot Ceketin Altına Ne giyilir?

İşin özü neden bu sorunun sorulduğuna pek anlam veremiyorum . Kot pantolon üstüne çelik zırh giyse ” Ben bu işi biliyorum yaaa, harika oldum ” diyen yurdum insanı neden konu ceket olduğunda bir güvensiz haller, bir acabalar, falanlar filanlar.

Kot ceket, kot pantolon, kot gömlek fark etmiyor. Ana fikir aynı denim kumaşın diğer kumaşlarla uyumu. Kot pantolon giyerken ki kadar rahat ol yeter.

Kot ceketin altına giyilebilecekler listesini açıklıyorum;

  1. Chino, kanvas türü pantolonlar
  2. Şort
  3. Denim pantolon

Bu mahşerin üç atlısı seni başarıya götürür (kot pantolon meselesi biraz sıkıntılı açıklayacağım). Spor giyime elverişli her ortamda kabul görür. Chino pantolonların üretilmeyen rengi kalmadı. Kot kumaşının hemen hemen her renk ile uyumlu olduğundan yola çıkarsak kafana göre seçeceğin bir chino seni alemlerin kralı yapmaya yeter.

NOT: Şu noktada mavi tonlarındaki pantolonlar ile ilgili uyarımı yapmam lazım. Mayın tarlasında dolaşacak bir yiğitsen mavi pantolon çek altına. Ama mayının patlama ihtimali yüksek. Çünkü bu sefer ceketin mavi tonuyla pantolonun tonunu uydurman lazım. Neden dertsiz başına dert alıyorsun? Başka renk mi kalmadı?

Şort giymeye karar verirsen de chino pantolonlar için söylediğim her şey noktasına virgülüne kadar aynı. Mavi haricinde güzel bir renk seç, keyfine bak. Neyse esas problemli konuya geldik.

Kot Ceket Altına Kot Pantolon Giyilir mi?

Soruya soruyla karşılık vermek tarzım değil canım ama kot pantolondan kastın ne? Mesela siyah kot ve beyaz kotta var. Yeri gelmişken siyah ve beyaz kotu gönül rahatlığıyla kot ceketlerle giyebilirsin.

Sorduğun buz mavisi, koyu mavi gibi mavi tonlarıysa iş sıkıntıya düşüyor. Mavi tonunu uydurmak zorundasın. Aynı koyuluk derecesinde iki kotu asla birlikte giyme! Mesela buz mavi bir kot ceketle, koyu mavi bir kot pantolon olabilir. Ya da tam tersi…

Mesela beyaz jean pantolonla böyle bir kombin yapabilirsin.

Kot ceketin içine ne giyilir?

Tişört giyilir, gömlek giyilir, kazak giyilir, polo yaka giyilir. Aklına gelecek her şey giyilir. Kot ceket altına kot gömlek giyme yeter. Örnekleri var ama cidden felaket kötü gözüküyor.

NOT: Gömlek dedik ama gidip duble manşet gömlek giyip de altı kaval üstü şişhane olma. Gömlek casual bir gömlek olsun. Mesela düğme yakalı gömlek işte ne bileyim kareli gömlek, koyu tonlarda bir gömlek olabilir.

Bu bilgileri beynimizin bir yerinde depoladık. Kot ceket altına spor ayakkabı, postal ve botlar en çok yakışan ayakkabı türleri. Bu da burada dursun, lazım olur.

Kot ceket kombini konusunda hala sorun varsa, iletişim bölümüne tıkla, iki kelam yaz. Yorum bölümüne de yazabilirsin, ben buralardayım…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.