Erkekler Neden Sarışın Kadınlardan Hoşlanır?

Ülkemizde erkekler neden sarışın kadın sevdiğine dair birçok söylenti mevcuttur. Peki, gerçekte erkekler sarışın kadın mı esmer kadın mı tercih ederler? Hangisi onlar için daha çekicidir? İşte detaylar! Türkiye’de sarışın olmak ya da sarışın doğmak her zaman beğenilen ve gurur duyulan bir özellik olmuştur. Bununla birlikte, erkeklerin sarışın kadınlardan hoşlanması ya da kadınların sarışın erkeklerden hoşlanması da son derece yaygın olan bir söylentidir.

ERKEKLER NEDEN SARIŞIN KADIN SEVMEKTEDİR?

Bu olgu, ülkelerin destinasyonuna göre değişebilmektedir. Öyle ki, ülkemiz geneli esmer ve kahverengi gözlü insanlardan oluşmaktadır. Az olan, her daim değerlidir. Ülkemizde de bu genellemeye giren sarışın kadınlardır. Bu nedenle, sarışın kadınların erkekler tarafından daha çok tercih edildiğini söylemek mümkünken, aynı olgu renkli gözlü kadınlar için de geçerli olmaktadır. Buna rağmen, Rusya, Almanya, Norveç ve daha birçok kuzey Avrupa ülkelerinde esmer kadınların erkekler tarafından çok daha ilgi çekici bulunduğu ispatlanmıştır.

SARIŞIN KADINLAR DAHA MI MASUMDUR?

Bu konuda bilim adamları tarafından öne sürülmekte olan bir argüman da, erkeklerin sarışın kadınları daha masum ve daha narin bulduğu ve beyinleri içerisinde de bunu bakirelik ve temizlik ile ilişkilendirdiğidir. Öyle ki, Amerika’da yapılan bir araştırma da bunu kanıtlar niteliktedir. 4000’den fazla erkeğin dahil olduğu araştırma sonucunda, erkeklerin işyerlerinde yönetici olarak sarışın kadınlardan ziyade esmer kadınları gördüğünü, esmer kadınların daha dominant olduğunu varsaydığı ortaya çıkmıştır.

SARIŞIN KADIN DAHA ÇOK İLGİ ÇEKER!

Belki de erkekler neden sarışın kadınları sevmesinin altında yatan ana sebep sarışın kadının esmer kadınlara kıyasla çok daha fazla ilgi çekmeyi başarabilmesi. Sarı renk, ışık ve parlaklığı sembolize etmektedir. Saçlarını sarıya boyatan ya da doğuştan sarışın olan bir kadın, genç yaşlardan itibaren ortamda kendisini gösterebilmeyi başarır. Bunu fark eden erkek de herkesin beğenisini kazanan ve ilgiyi üzerine çeken kadının kendisine ait olmasını ister ve bu şekilde de bu kadına yönelir. Erkeklerin sahip olma dürtüsü en iyiye sahip olma arzusu ile birleşince, erkeklerin sarışın kadınları beğenmesi kaçınılmaz olacaktır.Güncellendi: Temmuz 5, 2019