Kadınların ve erkeklerin cinsel birleşmeden ne oranda zevk aldıkları ya da cinsel birleşme sırasında hangi cinsiyet grubunun diğerine göre daha fazla zevk aldığı konusu son dönemlerde en fazla incelen ve sorgulanan konulardan biri. Ancak beklentilerin aksine bu iki farklı cinsiyet grubunda cinsel birleşme sırasında zevk alma oranlar açısından bir karşılaştırma yapmak ne yazık ki pek de mümkün değil.

Cinsel birleşme yani seks her iki farklı cinsiyet grubu içinde farklı koşulların sağlanması durumunda şüphesiz ki oldukça zevk verenbir eylem. Ancak bu noktada sağlanması gereken koşullar eşit olmadığından ne yazık ki bir kıyaslama da söz konusu olamıyor.

Erkekler seks sırasında nelerden, ne kadar zevk alır?

Kadınlar gibi erkeklerde duygusallık ve duygusal bağ gibi temel diyagramlarla seksten aldıkları zevki arttırabiliyor. Ancak erkeklerin cinsel birleşmeden zevk alabilmesi için ihtiyaç duydukları tek şey duygusal bağ değil. Erkekler için ortam şartları, tatmin edebilme kapasiteleri ve cinsel birleşme sırasında uygulanan yöntemlerde bir o kadar önem taşıyor.
Örneğin bazı erkekler yoğun şekilde anal seksten zevk alırken bazı erkekler ise vajinal seks ile oral ya da anal seksten aldıklarından çok daha büyük bir zevk ve haz duyabiliyorlar.

Bununla birlikte kimi erkekler için kurgu cinsel birleşme sırasında uygulanan tüm pozisyonel yönelimlerden daha önemli bir hal alabiliyor. Dominant pozisyonda olmayı seven erkekler geyşa stili seks fantezilerinden daha büyük zevk alabilirken, daha pasif olmayı seven erkekler submissive ilişkiden çok daha fazla zevk alabiliyorlar.

Erkekler seksten ne kadar zevk alır?

Erkeklerin cinsel birleşmeden aldıkları zevk, kişilik yapılarının ve doğal içgüdülerinin tatmin olabilme becerisiyle doğru orantılıdır. Örneğin günlük hayatında ve sosyal yaşamında çekingen ve sosyallikten uzak bireylerin seks hayatlarında dominant taraf olmaktan zevk alması erkeklerin seksi sadece bir fizyolojik ihtiyaç olmanın ötesinde psikolojik ihtiyaç giderici olarak da algıladıklarının en temel göstergesidir.

Erkeklerin seksten daha fazla zevk almasını sağlayan en temel unsur ise kendi egolarının tatmin olduğunu hissetmeleridir. Eğer ki seks sırasında bir erkek egolarını tatmin edebildiğini ve yeterli olduğunu hissedebiliyorsa bu onun ilişkiden çok daha fazla zevk almasını sağlayan bir unsura dönüşür.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...