Trend Kadın

Erkek Yeşil Pantolon Kombini Nasıl Yapılır?

Erkek Yeşil Pantolon Kombini Nasıl Yapılır?

Yeşil pantolon kombini yapmanın yolunu arıyorsan doğada ki renklere bak derim azizim. Zaten bu kombin meselesinde ki sıkıntı hep renkler yüzünden. Mesela yeşil pantolon üzerine ne giyilir diye kafa patlatacağına, kafanı camdan uzatıp etrafa baksan yeşil yapraklı bir ağacın, kahverengi gövdesiyle uyumunu fark edersin. Keten, kot, kadife veya kumaş pantolon ile değil bizim derdimiz; renklerle…

Böyle konuşuyorum tabi ama yeşilin zibilyon tane tonu var. Asker yeşili dediğimiz haki yeşil pantolon için sunacağım seçeneklerle mint yeşili için sunacağım öneriler aynı olmasın bir zahmet.

Farklı Yeşil Tonlarıyla Farklı Yeşil Pantolon Kombinleri

Söylediğim gibi yeşilin tonu mühim konu. Koyu yeşil tonlarda pantolon kombini yaparken farklı, açık yeşil pantolon kombini yaparken farklı renk uyumlarından yararlanıyoruz.

Aşağıya detaylara girmeden evvel ön bilgi maiyetinde sırasıyla haki, zümrüt ve mint yeşili pantolon ile kombinlenen uyumlu renklerden bazılarını bırakıyorum; fikir olsun.

Olay aşağı yukarı bundan ibaret. Ama en iyi kılavuzun gözün.

1- Haki Yeşil Pantolon Kombini

Haki yeşili dediğim (askeri yeşil de deniyor) kahverengi ve yeşil arasında ki koyu yeşil tonu. Aslında bakarsan haki yeşili ile uyumlu bir çok renk sayabilirim ama en risksiz olanları: beyaz, krem, siyah, kahverengi, hardal tonları ve bordo tonları. Kot rengi veya lacivert tonları da iyi birer opsiyon.

Özellikle yeşil pantolonunu bordo ve siyah gibi koyu bir tonla kombin edeceksen araya beyaz gibi açık bir ton katmak kombini canlandırır. Mesela haki yeşil pantolon beyaz gömlek üstüne siyah kazak on numara olur.

2- Zümrüt Yeşil Pantolon Kombini

Koyu yeşil tonlardan tam gaz devam ediyoruz. Bu yeşil tonu tahmin edersin ki zümrüt taşının yeşilinden gelmiş. Genelde kadife ceket ve pantolonlarda bu yeşil tonları kullanılıyor. Benim zümrüt yeşiliyle en çok yakıştırdığım renk kuşkusuz siyah. Siyah haricinde ekru ve beyaz, gri veya krem tonları da sade ve klasik bir duruş sağlar.

Yok ” Ben ortamların aranılan adamı olacağım bana daha orjinal fikirler ver dersen ” mürdüm rengini veya bordo tonlarını deneyebilirsin.

Bir de kraliyet mavisi denilen canlı bir mavi tonu var ki zümrüt yeşille bir araya geldi mi ateş barut etkisi yaratıyor. Aklında bulunsun.

3- Mint Yeşil Pantolon Kombini

Su yeşili de deniyor bu yeşil tonuna. Yazlık bir renk olduğunu belirtmem lazım. Kışın ortasında mint yeşili pantolon giyersen ” abi temiz pantolon mu kalmamıştı evde bunu giyindin” türevi laflar duyman yüksek ihtimal. Mint yeşili pantolon eşittir yazlık pantolon.

Aslına bakarsan turuncu, sarı bir çok renk olur su yeşiliyle. Uymayan rengi dövüyorlarmış; o derece. Gel gelelim ki ben erkekte sadelikten yana bir insanım. Ayaklı gök kuşağı gibi giy diyemem sana. Bu sebeple mint yeşili gibi  pastel tonlarda bir pantolon giyiyorsan üstüne yine soft tonlarda sakin bir parça giy. Mesela bebe mavisi veya pudra pembe.

Zaten siyah, beyaz bütün yeşil tonlarıyla uyar. Hatta siyah ve beyazın uymadığı renk neredeyse yok. Yani Güvenli bölgede kalmak istiyorsan tercih edebilirsin.

Bu yeşil tonları haricinde yok efendime söyleyeyim petrol yeşili, fıstık yeşili, çam yeşili gibi farklı farklı isimlerde yeşil tonları duyabilirsin ama en çok kullanabileceğin 3 yeşil pantolon tonu yazı da mevcut. Yani anlayacağın yeşil pantolon kombini yapma konusunu parçaladık sayılır. Yinede sormak istediğin olursa çekinme; yorum veya iletişim bölümünden bana ulaş.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.