Erkek Gri Kot Pantolon Kombinleri

Siyah kadar asil, beyaz kadar masum olmasa da kendine has ruhu olan bir renktir gri; arada derede olduğuna bakma. Gri renk bir kot pantolonu kombin edebilmenin yolu gri ile uyumlu renkleri bilmenden geçiyor. Hatta kumaş, keten vs. herhangi gri bir pantolon için de söylediklerim geçerli.

Gri kot pantolon dedik ama açık gri mi yoksa koyu mu mesela? Çünkü pantolon üstüne veya altına giyeceğin parçalar pantolonun rengi ve tarzıyla doğru orantılı olmalı. Lafı dolandırmadan şık ve spor tarzdaki gri kot pantolon kombinleri nasıl yapılır adım adım ilerleyelim.

Şık Ortamlar İçin Gri Kot Pantolon Kombinleri

Ultra şık olmasa da şık olman gereken bir yere gidiyorsan gri tonlarından füme, antrasit gibi koyu tonlara yönel (Çok şık ve resmi ortamda kot pantolonun işi ne? Bakma öyle). Koyu renkler açıklara göre her zaman daha resmidir. Pantolonun yırtık pırtık olmaması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım; tahmin edersin.

Koyu gri kot pantolonu seçtik; elde var bir. Şimdi üzerine giyeceğin bir şey bulman lazım. Resmiyet dediğimize göre tişört falan giyme. Gömlek giyebilirsin; üstüne de bir kazak veya ceket. Bu noktada mevsimsel koşulları göz önünde bulundurman lazım.

Gri kot pantolonun hangi parçalarla resmileştirir analiz ettikten sonra geriye renk uyumunu yakalamak kalıyor. Koyu gri kotunla beyaz, bordo, siyah, zümrüt yeşili, hardal ve pembe tonları çok yakışır. Aslına bakarsan griyle uyumsuz bir renk giymek için uğraşman lazım; ben söyleyeyim sen anla.

Bu kombini daha soğuk havalar için hazırladım. Bordo boğazlı kazak, ekoseli gri tonlarında bir blazer ceket ve Chelsea bot ile şık bir tarz oluşturabilirsin. Birebir aynı kombinasyonu yapmana gerek yok; dolabındaki kıyafetlere göre uyarla sen.

Spor Gri Kot Pantolon Kombinleri

Kuş gibi hafifleyeceğin bir yere geldik. Resmi ortamlar için giyinmek her zaman daha çok özen ve dikkat ister. Günlük ve spor kombinlerde ise hata riski daha düşük (düşük dedim; yok demedim).

Artık tercihe bağlı olarak koyu gri yanında açık gri kot pantolonları da seçeneklere dahil edebilirsin. Kotun yırtık, çok dar, çok bol veya paçası kıvrık falan olabilir (Özgürlük demiştim; boş konuşmuyoruz burada).

Açık gri kot pantolon üstüne siyah, lacivert, bordo gibi koyu renkleri daha çok yakıştırdığımı söyleyeyim. Ancak beyazın da grinin her tonuyla uyumlu olan renklerin başını çektiğini bil.

Gri kot pantolon ile beyaz tişört, spor kombinler için tartışılmaz ilk akla gelen seçenek. Üstüne kırmızı veya hardal tonlarında ekoseli bir gömlek giyip düğmeleri açık bırak. Altına da siyah veya beyaz tonlarında deri bir sneaker çektin mi vay havana cakana vay.

Gri kot altına hangi renk ve tarzda ayakkabı giymelisin?

Spor kombinasyonlar için tek seçenek spor ayakkabılar değil tabi.Kahve veya siyah tonlarında deri postal ve deri ceketlerle de karizmana tavan yaptırabilirsin.

Daha spor şık bir tarz içinse monk strap dediğimiz tokalı ayakkabılar, klasik botlar veya derby model ayakkabılar biçilmiş kaftan. Renk olarak siyah, kahve ve bordo benim gri kotlarla en çok uydurduğum, favori renklerim.

Geldik bir kombin yazımızın daha sonuna.”Bu yazı beni kesmedi; soracaklarım var” dersen parmaklarını azıcık yorup iletişim veya yorum bölümüne bana yaz. Hızır gibi yetişirim; sözüm olsun.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...