Dudak Çatlaması

Önlemek ve tedavi etmek için dudak balsamınızı, dudaklarınızın kenarlarını da örtecek şekilde her gün kullanın. Güneş koruyucusu, A, C ve E vitaminleri ve AHA içeren bir merhemi tercih edin.

Dudak Yarılması

Çatlaklar genellikle kuru havada uyumaktan oluşur. Bunu önlemek için gece yatarken dudaklarınıza balsam sürün ve mümkünse odanızda bir hava nemlendiricisi kullanın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüz Şekillerine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Çene Yapısına Göre Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?
Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?
Kumaştan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Ruj Yayılması

Ağzın kenarındaki derinin yaşlanmayla birlikte kolajenini ve elastik dokusunu kaybetmesiyle başlar ve sigara alışkanlığı ile daha da kötüleşir.

Dudaklarınızı çevrelemek için parafinli bir dudak kalemi kullanmak rujunuzun çizginin içinde kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Ama kozmetikler de işe yaramıyorsa daha kalıcı (ve daha pahalı) bir çözüme yönelebilir, çatlakları kolajen enjeksiyonu ile doldurtabilirsiniz.

Uçuk Nedir?

Viral enfeksiyonların neden olduğu kabarcıklar veya açık yaralardır. Enfeksiyonun yinelemesini engellemek için, uçuk görünür olduğu sürece rujunuzu pamuklu çubuklarla sürmeniz yararlı olacaktır.

Ruj, bir kadının olmazsa yaşayamayacağı tek makyaj malzemesidir. On kadından sekizi, çalan kapıyı açmadan önce rujunu tazeler. Ruj sürmek hepimiz için görüntümüzü düzeltmenin en kolay yoludur. Tıpkı değişen etek boylarının gardırobumuzu güncelleyivermesi gibi. Rujlar aynı zamanda bir kadının en çok eleştirdiği makyaj malzemesidir de. Satın aldıkları rujları kullanmaya başladıktan sonra ya kıvamını ya da etkisini beğenmezler. Bu büyük ihtimâlle milyonlarca sinir ucuna sahip ve fazlasıyla duyarlı olan dudaklardan kaynaklanmaktadır.

Piyasada seçmekte zorlanacak kadar çok renkte ruj bulunduğu için hata yapmak zordur. Bir gün soluk bir Bardot görüntüsü isteyebilir, ertesi gün vamp bir Monroe kırmızısına bayılabilirsiniz.

Elbette tek bir renge takılıp kalmak zorunda değilsiniz. Renkleri birbirine karıştırmakta ve uydurmakta özgürsünüz. Tabii sonunda yeni bir şeyler yaratmakta da.

Bazıları için mükemmel bir cilde ulaşmak imkânsızdır ama iyi bir cilt ulaşılabilir bir şeydir. Sadece biraz çaba ister! Birazcık bilgi ile cildiniz tahminlerinizin ötesinde iyi ve sağlıklı görünebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...