Dore elbise tercih edeceğiniz doğru ayakkabı ile çok daha şık ve elegan olabilir. Dore elbise günlük kullanımdan ziyade iş hayatı, nişan, akşam yemeği gibi davetlerde tercih edilmektedir. Bu elbiseyi doğru kombinleyerek şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Dore elbiseyi doğal renk tonlarıyla kombinlemek soft ve zarif bir görüntü oluşturacaktır. Ancak aykırı renklerle kombinleyerek de dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Dore elbisenin altına giyilecek ayakkabı modellerinin renk çeşitleri aşağıda sıralanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Kırmızı renk ayakkabı

Dore elbiseyi süet, ateş kırmızısı bir ayakkabıyla kombinleyerek oldukça dikkat çekici, feminen ve şık olabilirsiniz. Bu kombini özel davetlerde, şık bir akşam yemeğinde ya da nişanınızda tercih edebilirsiniz.

Siyah renk ayakkabı

Siyah rengi dore elbiseyle kombinleyerek hem şık hem de etkileyici olabilirsiniz. Dökümlü bir dore elbiseyi siyah stiletto ile kombinleyerek zarif olabilirsiniz.

Nude renk ayakkabı

Dore elbiseyi nude ayakkabılarla kombinlemek de doğru bir tercihtir. Nude ayakkabılar birçok elbise rengi ile uyum sağlayacaktır.

Dore renk ayakkabı

Dore elbiseyi yine aynı renkteki dore ayakkabı ile kombinlemek sade ve şık bir görüntü kazandırır. Bu görünümü güçlendirmek ve farklılaştırmak adına yakut kırmızısı veya zümrüt yeşili takılarla tamamlayabilirsiniz.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabılar da dore elbise için tercih edilebilir. Elbisenin tarzına uygun bir ayakkabı modeli seçilmesi gerekir.

Pembe renk ayakkabı

Dore elbise ile pembe bir ayakkabıyı da kullanabilirsiniz. Kısa ve dar dore elbisenin altına pembe stiletto tercih ederek dikkat çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bej renk ayakkabı

Bej, ekru ve fildişi gibi açık renkler de dore elbise ile uyumlu olacaktır.

Bordo renk ayakkabı

Bordo ayakkabılar dore elbiselerle yakışan modellerdir. Düz kesim ve sade bir dore elbisenin altına bordo stiletto giyerek ilgi çekici ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Rose gold renk ayakkabı

Dore elbiseyi rose gold ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz. Bu seçenek ile odak noktasını aksesuarlara yoğunlaştırabilirsiniz. Renkli aksesuarlar, kombininizi güçlendirecektir.

Pudra renk ayakkabı

Dore elbiseyi pudra ayakkabılarla kombinlemek de doğru bir tercihtir. Böylece sade ve yumuşak bir görünü elde edebilirsiniz.

Elbise Modelini Göz Ardı Etmeyin

Dore elbise altına ayakkabı tercih ederken elbisenin model ve tarzını mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir.

Kısa dore elbiseler için sandalet, topuklu ayakkabı ve spor ayakkabıları tercih edilebilir.

Ofis stili dore elbisenin altına burnu kapalı nude, siyah, dore, bej veya gümüş renkli bir topuklu ayakkabı tercih edilebilir.

Özel bir davet ya da şık bir akşam yemeği için tercih edeceğiniz gösterişli dore elbisenin altına, dore, siyah, bej, ekru, bordo, nude, kırmızı veya gümüş renkli bir stiletto tercih edebilirsiniz. Kısa topuklu, açık ayakkabılar da bu elbise modeli için tercih edilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...