Doğru Kişiyle mi Berabersiniz?

Aşk her zaman ödün vermenin gerekli olduğu bir his değildir. İnsanın sağlıklı bir ilişki yaşaması için öncelikle kendini önemsemesi gereklidir. Kendinizi unuttuğunuz ve aslında kendiniz olmaktan çıktığınız bir ilişki ne sizi mutlu edebilir, ne de karşınızdakini. Peki, doğru kişiyle mi berabersiniz? Aslında bunun cevabı çoğu zaman hissedilse de, kolay kolay kabul edilmez. Yine de beraber geçen zamanda iki tarafında yıpranmasından çok, yanlışları düzeltmek daha doğru bir adım olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Buğday Tenliler Hangi Renk Fondöten Kullanmalı?
Açık Renk Fondöten Nasıl Koyulaştırılır?
Loreal True Match Fondöten Hangi Cilt Tipine Uygun?
Transparan Fondöten Ne İşe Yarar?
Yağlı Ciltler Nasıl Fondöten Kullanmalı?
Pata Krem Fondöten Nasıl Sürülür?
Hangi Fondöten Cilde Zarar Vermez?

Doğru kişi ile mi berabersiniz? sorusunu değerlendirirken, partnerinizin sizi ne kadar önemsediği konusunu gözden geçirin. İkinci önemli konuda öfke kontrolüdür. Öfkelendiği zamanlar ve konular sürekli olarak tekrarlanıyorsa, bu size katlanamadığının bir sinyali olabilir. Karşınızdaki kişi durmadan bağıran, sesini yükselten ve hiç hak etmediğiniz atıflarda bulunan biriyse eğer, pek de doğru bir kişiyle beraber olduğunuz ne yazık ki söylenemez. Yolunda giden her ilişki de fikir ayrılıkları yaşanabilir; fakat bu uyuşmazlık, iki tarafında ödün vermesi ve orta yolu bulmak istemesiyle tatlıya bağlanabilir. Tek taraflı bir çaba sarf etmek, diğer tarafı sürüklemekten başka bir işe yaramayacaktır.

Kavga ile tartışmanın arasında çok büyük farklar bulunur. Tabii ki konu bir de sürekli olarak sizi azarlayan seviyeye ulaşmışsa, artık vedalaşma vakti gelmiştir çoktan.

İlişkide doğru kişi tanımı aslında hassas bir konudur. Herkese göre değişkenlik gösterebilir. Her bireyin farklı karakterde olduğu gerçeği, ilişkilerdeki anlaşma boyutunu da değiştirecektir. Anlaşma denilen tanım da anlayışa eş değerdir. Anlayışlı olmak sevgiyi ve saygıyı büyüttüğü gibi, aşılması zor görünen konularında üstesinden gelebilir. Partnerinizle tartışmalardan sonra anlaşabiliyor ve ikinizin de düşüncesi geçerli oluyorsa, hayatınızın aşkını bulmuş olabilirsiniz. Düzgün ve saygılı bir ilişki yürütmek sadece erkeklerin ya da kadınların özverileri olmaz. Orta yolu bulmak ve bu yolda beraber yürümek, ilişki sağlığının düzgün gittiğine işarettir.

Taraflar zamanla birbirlerine benzer. Bu benzerlikte çok uzun süre vakit geçirmekten kaynaklanır. Zamanla ilişkiniz daha da olgunlaşır, ilk günlerde parlayan ve büyüyen öfkeler azalır. Bu süreçlerin yaşanması sonucunda da ilişkiniz rayına oturmuş demektir. Tüm bunların aksine bir durum söz konusu ise; kendinizi, partnerinizi ve ilişkinizi yıpratmaktan başka hiçbir şey elinize geçmeyecektir. İlişkinizi, anlayışınızı, kavgaları, asabilik sınırlarını, beraber geçirdiğiniz vakitleri düşünerek doğru kişiyle beraber olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.Güncellendi: Mayıs 25, 2019