Saç rengini açmak için doğal yollar arıyorsanız ve bunu yaparken saçınızda herhangi bir ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler zarar veya yıpranma olmasını istemiyorsanız sizin için denenmiş ve kanıtlanmış doğal saç rengi açma yollarını bu yazımızda derliyoruz. Bu doğal saç rengi açma yöntemleri aynı zamanda saçınıza bakım yaparak daha parlak ve ışıltılı saçlara sahip olmanızı sağlıyor.

Her kadının hayalidir aslında böyle saçlara sahip olmak. Ancak kimyasal ürünlerle belki geçici olarak bir süre sahip olsanız da uzun dönemde bu kimyasal ürünler saç dökülmesine varan çeşitli zararlı sonuçlar verecektir. O yüzden her yazımızda söylediğimiz ve paylaşımlarımızın temelini oluşturduğumuz gibi doğal yollardan buna sahip olmak hem ekonomik hem de çok daha sağlıklıdır. TrendKadin.com olarak siz değerli kadın okuyucularımıza tüm paylaşımlarımızı doğal ve zararsız yollardan yapmaya çalışıyoruz.

Limon Suyu ve Zeytin Yağı ile Saç Rengini Açma

Limon suyu ve zeytin yağı karışımı en ucuz ve doğal yollarındandır. Limonda bulunan C vitamini ve sitrik asit ile birlikte zeytinyağında bulunan E ve K vitaminleri saçlarınıza parlaklık ve ışıltı vermenin yanında rengini de önemli ölçüde açar. Bir bütün limonun suyunu sıkın ve bunu 4 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Ardından bu karışımı parmaklarınızla saçlarınızı tarar gibi nemli saçınıza nazikçe uygulayın. Sonra bu karışım saçlarınızdayken güneşe çıkın ve 10 dakika boyunca güneşin altında oturarak bekleyin. Saçlarınızın her bölgesinin güneş ışığı aldığından emin olun. Ardından saçınızı yumuşatıcı krem kullanarak yıkayın ve durulayın. Bu karışım sadece saçlarınızın rengini açmakla kalmayacak aynı zamanda mükemmel bir canlılık ve parlaklık da kazandıracak.

Tarçın Tozu ve Bal Karışımı ile Saç Rengini Açma

Tarçın tozu ve bal karışımının saç rengi açmada kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için 1 yemek kaşığı toz halde tarçını, 2 yemek kaşığı balı ve küçük bir miktar saç kremini karıştırarak nemli saça uygulayın. 30 dakika saçınızda beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Ardından güneşe çıkarak yaklaşık 10 dakika güneşin saçlarınızı kurutmasını bekleyin. Bal saçlarınızı yumuşatıp nemlendirirken bal ve tarçın karışımı ise saçlarınızı birkaç ton açmaya yarayacak.

Saç renginize göre sonuçları ise şöyle olacak:

Siyah saçlar: Kızıl tonlu koyu kahverengi

Koyu kahverengi saçlar: Açık kızıl kahverengi

Açık kahverengi saçlar: Kızıl tonlu açık kahverengi

Sarı saçlar: Açık kızılımsı sarı

Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma

Elma sirkesi doğal yoldan zarar vermeden saç rengi açmak için mükemmel bir içeriğe sahiptir. 3 bardak soğuk suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra da bu karışımla saçlarınızı tekrar durulayın. Ardından güneşe çıkarak 10 dakika bu karışımın saçınızda kurumasını bekleyin. Elma sirkesi diğer yöntemler gibi saç rengini açmada çok etkili değildir ancak mevcut saç renginizi çok daha göz alıcı hale getirir. Aynı zamanda kepek sorunu yaşıyorsanız bunu çözerek saçlarınıza muazzam bir ışıltı verir. En iyi sonucu almak için haftada 1 veya 2 defa uygulamanız yeterlidir.

Aloe Vera ve Limon Suyu ile Saç Rengi Açma

Aloe vera ve limon suyu karışımı koyu saç rengini açmada etkili bir yöntemdir. Aloe vera içerdiği C vitamini sayesinde saç rengi açmada önemli rol oynar. 3 yemek kaşığı aloe vera jelini taze sıkılmış yarım limonun suyuyla karıştırın ve 2 yemek kaşığı saç kremi ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra karışımı saçınıza uygulayın. Ardından saçınızı bir örtü ile sararak 15 dakika bekleyin. Sonra soğuk suyla durulayarak kuruması için güneşin altına oturun.

Kına Tozu Yeşil Çay ve Limon ile Saç Rengi Açma

Yarım bardak kına tozunu ve 1 bardak sıcak yeşil çayı demir bir kabın içine dökün ve bir gece burada bekletin. Sabah olunca bu karışımın içine taze sıkılmış bir limonun suyunu ekleyin ve kremsi bir yapı alana kadar iyice karıştırın. Sonra bu karışımı saçınıza uygulayın ve 45 dakika kadar bekletin. Bekledikten sonra saçınızı yumuşatıcı kremle birlikte yıkayarak durulayın. Bu karışım saçınızın biraz kurumasına sebep olacağı için birkaç damla zeytinyağını parmaklarınızla saçlarınıza sürün. Kına yoğun miktarda kahverengi ve kızıl tonlar içerdiği için bu karışımı açık tonlu saçlarda kullanırken dikkatli olun. Bu saç rengi açma karışımı daha koyu saç tonları için tavsiye edilir.

Saç renginize göre sonuçları ise şöyle olacak:

Siyah saçlar: Koyu kahverengi

Koyu kahverengi saçlar: Kızıl tonlarda açık-orta kahverengi

Gri saçlar: Bakır rengi tonlarında koyu kahverengi

Papatya Çayı ve Bal ile Saç Rengi Açma

Papatya çayı doğal yollarla saç rengi açmada kullanılan diğer bir pek marifetli üründür. Karışımı hazırlamak için 2 adet sallama papatya çayı paketini kaynar su dolu bir bardağa koyun ve iki saat bekletin. Soğuduktan sonra paketleri çıkarın ve barda 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Sonra bu karışımı bir sprey kutusuna koyun ve çok iyi şekilde çalkalayarak karışmasını sağlayın. Ardından bu spreyi saçınızın her yanına sıkarak eşit şekilde dağılması için tarayın. Sonra da güneşin altına oturarak saçlarınız kuruyana kadar bekleyin ve kuruduktan sonra saçınızı soğuk suyla durulayın. En iyi saç rengi açma sonucunu almak için bu karışımı haftada 1 veya 2 defa tekrarlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...