Doğal Yollarla Dudak Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız bunu dudak peelingi ve nemlendirici bir dolgunlaştırıcı dudak balsamı ile gerçekleştirebilirsiniz. Dudak dolgunlaştırıcı balsam ve dudak peelingi ile sağlıklı ve harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

İhtiyacınız olanlar

Yumuşak bir diş fırçası

Karıştırma için gereçler

Pamuk

Zeytinyağı veya hindistancevizi yağı veya avokado yağı

Şeker veya kabartma tozu

Tarçın

Dudak peelingi tarifi ve uygulaması

Şeker veya kabartma tozunu 1 çay kaşığı yağ ile karıştırın. Diş fırçasıyla biraz bu karışımdan alarak dudaklarınıza hafif sürterek uygulayın. Daha sonra ıslak pamukla dudaklarınızı silerek temizleyin. Bu dudaklarınızdaki kalıntıları da atmaya yarar. Bu ovma işlemi dudaklarınızdaki ölü cilt hücrelerini atarak yenilenmesini sağlar. Yani dudaklarınıza peeling işlemi yapmış olursunuz.

Dudak dolgunlaştırıcı tarifi ve uygulanması

Dudak dolgunlaştırma için aşağıdaki dudak dolgunlaştırıcı tarifini uygulayabilirsiniz,

Yarım çay kaşığı kadar yağ ile yeterli miktarda tarçını karıştırın.

Parmağınızla karışımı dudaklarınıza masaj yapar şekilde uygulayın. Dudaklarınızda sızı hissedene kadar masaj yapar şekilde uygulayın.

10 dk kadar dudaklarınızda bu şekilde durun.

Daha sonra ıslak pamukla dudaklarınızı silin.

Dikkat etmeniz gerekenler

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için hazırladığınız dudak balsamını zaman kaybetmeden uygulayın. Uyguladıktan sonra kalanını atın.

Tarçın hafif düzeyde tahriş edicidir ve hafif sızı verebilir. Bu nedenle dudaklarda kan akımını canlandırır. Bu geçici olarak bir dolgunluk sağlar ve genellikle birkaç saatte geçer. Dudaklarda kabuklanma, kuruma gibi risklere karşı bunu çok fazla uygulamaktan kaçınmakta fayda vardır.Güncellendi: Temmuz 1, 2019