Dextrocin Krem Nedir?

Etkin maddesi Mupirosin Kalsiyum olan Dextrocin Krem, ciltte bakteri oluşumunu ve gelişimini engelleyen ve enfeksiyon oluşmasının önüne geçen antibiyotik kategorisinde bir kremdir.

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

  • Ciltte meydana gelen yara, kesik, tahriş ve çatlakların tedavisinde kullanılır.
  • Enfeksiyon kapmış açık yaraların iyileştirilmesini sağlar.
  • İltihaplı sivilce, uçuk, çıban, apse ve İltihaplı kıl köklerinin tedavisinde yararlanılır.
  • Yanıkların iyileştirilmesinde etkilidir.

Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır?

Dextrocin Krem, yaranın olduğu bölgeye gazlı bez yardımıyla günde en fazla 3 kez olmak üzere 10 günlük süreyle kullanılabilir. Kullanmadan önce doktora danışılmalı ve verdiği reçeteye göre kullanım sağlanmalıdır.

Dextrocin krem, içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisi olanlar tarafından kullanılmamalı, böbrek hastaları, hamileler ve emziren anneler kullanmadan önce uzman bir hekime danışmalıdır.

Uygulamadan sonra ciltte döküntü, şişlik, nefes almada güçlük gibi alerjik reaksiyon belirtileri görülürse de ilacın kullanımı kesilerek doktora başvurulmalıdır.

Dextrocin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Seyrek olmakla beraber deride yanma hissi ve kaşıntı gibi duyarlılık reaksiyonları görülebilir. Ciltte döküntü, kurdeşen, kalp atışının hızlanması, solunum güçlüğü gibi etkiler görülmesi durumunda ilacın kullanımına devam edilmemeli ve doktora danışılmalıdır.

Dextrocin Krem Yüze Sürülür Mü?

Dextrocin Krem, sivilce kremi olmamakla beraber iltihaplı sivilceler üzerinde etkisi olduğu kullanıcılar tarafından belirtilmektedir. İltihaplı sivilce veya yüzdeki herhangi bir yara için kullanılacaksa ciltte farklı problemler oluşturmaması adına kullanmadan önce cilt doktoruna danışılması gerekmektedir.

Siz de Dextrocin Krem kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...