Dar Paça Kot Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Günlük ve şık giyim tarzının vazgeçilmezleri olan pantolonlar birçok renk ve modelde karşımıza çıkmaktadır. Her pantolon modeli, farklı üst, ayakkabı ve aksesuarlarla bir araya getirilmelidir. Göz yormayan, şık, sade ve kullanışlı bir kombin için bazı ipuçlarını dikkate almak gerekir. Peki, dar kot pantolon altına nasıl ayakkabı giyilir?

Dar paça kot pantolonların altına tercih edilecek pek çok ayakkabı modeli bulunmaktadır. Burada önemli olan pantolonun rengi ile uyumlu bir ayakkabı tercihi yapmaktır. Pantolon ile kombinlendiğinde boğucu ve karmaşık bir görüntü ortaya çıkmamalıdır. Bunun için renkleri doğru şekilde bir araya getirmeye özen göstermek gerekir. Yapılan kombinde canlılık ve hareketlilik adına farklı renkler bir araya getirilmişse aksesuar ve çantanın daha sade tercih edilmesi gerekir. Kombinlerin dengeli oluşu, zarif ve şık bir görüntü sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Lacivert Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Yeşil Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kahverengi Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Bordo Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Dar paça kot pantolonları doğru renkteki bir spor ayakkabı ile kombinlemek mümkündür. Böylece hem rahat hem de dikkat çekici bir tarz oluşturulabilir. Spor ayakkabı tercihini günlük kullanım için uygun olan modellerden yana yapmakta fayda vardır. New Balance, Tiger, Sketcher, Anta gibi spor ayakkabı markalarının modelleri dar parça kot pantolonlarla oldukça yakışan modellerdir.

Dar paça kot pantolonu topuklu ayakkabılarla kombinleyerek risksiz bir görüntü oluşturabilirsiniz. Dolgu topuk, stiletto veya kısa topuklu ayakkabılar dar paça pantolonlarla oldukça yakışacaktır. Ayakkabının rengini pantolonun rengi ile uyumlu şekilde tercih etmekte fayda vardır.

Düz ayakkabı modelleri de dar paça kotlarla rahat bir kullanım sunar. Loafer, espadril, babet, bez ayakkabı gibi ayakkabılar da dar paça kot pantolonlarla rahatlıkla kullanılabilir. Superga, Vans, Rivieras, Toms gibi ayakkabı markalarının üretmiş olduğu düz ayakkabı modellerini dar paça kot pantolonlarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Topuklu veya düz botlar da dar paça pantolonlarla kullanılabilir. Rahat bir kullanım sağlayan bu kombin, çeşitli aksesuarlarla da zenginleştirilebilir. Bilekte biten yarım bot olan bootie modelleri de en çok dar paça kot pantolonlarla kullanılmaktadır. Hem şık hem de kullanışlı olan bu kombin, sonbahar ve kış aylarında sıklıkla tercih edilebilir.

Pantolon üzerine çizme giymek de dikkat çekici bir görüntü oluşturacaktır. Bunun için dar paça kot pantolon tercih etmekte fayda vardır. Dizlere kadar uzanan çizmeler, yapılan kombinin yıldız parçaları olacağı için diğer parçaları aha sade tutmakta fayda vardır. Bu kombin kısa ceketlerle tamamlanabilir.

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan sandaletler dar paça kot pantolonlarla rahatlıkla kombinlenebilir. Topuklu sandaletler oldukça şık ve zarif bir görüntü sunarken düz sandaletler de uzun bir gün geçirmek için oldukça rahat ve kullanışlı bir tercih olacaktır. Yaz akşamlarında kot pantolon altına topuklu sandalet tercih ederek günlük kombinlerinizi daha şık ve havalı bir hale getirebilirsiniz.

Dar paça kot pantolonlarla giyilebilecek olan bir diğer seçenek ise terliklerdir. Birkenstock markasının parmak arası terliklerini dar paça kot pantolonlarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Hem rahat hem de modaya uygun bir görüntü sunan bu kombin, basic tişörtlerle tamamlanabilir. Dar paça kot pantolon altına topuklu terlik tercihi de yapabilirsiniz. Bu da hem rahat hem de şık bir kullanım sağlayacaktır.Güncellendi: Mayıs 23, 2019