Çarpık bacak günümüzde kadınların popüler rahatsız olduğu sorunlardan bir tanesidir ve çarpık bacak nasıl düzelir sorusu akıllarına takılan soruların başındadır. Çarpık bacaklar normal bacakların aksine bazen yürümede sorun çıkarabilir ve görünüm açısından kötü görünüme yol açabilir. Kadınlarda en çok bacakların kötü görünmesinden dolayı çarpık bacak sendromunu sevmezler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Çarpık bacak genel olarak bacakların diz altı ve diz üstü bölümde oluşan uyumsuzluk olarak adlandırılabilir. Diz üstündeki bölüm genellikle kalın olur ve dizin iç bölgesinde yağlanmalar mevcuttur. Diz altında bacağın iç kısmında yeteri doku yapısı bulunmadığından ötürü bacaklar o şeklinde gözükmektedir. Çarpık bacak nasıl düzelir sorusunun 2 basit cevabı olabilir. İlki diz çevresinden yağ alma işlemi yani liposuction’dur. Bu bölgedeki yağ dokusu inceltilir. Buradan alınan yağlar baldırın iç tarafına enjekte edilir. Hasta kendinden alınan doku ile bu durumdan kurtulmuş olur. Nitelenen bu yağ alma işlemi lazer yardımıyla yapılmaktadır. Lazer sayesinde yağ dokusu eritilerek olası problemlerin önüne geçilir.

Lazer sisteminin bir diğer özelliği ise yağ dokusu üzerinde ciltteki sıkılaşma sağlanır. Çarpık bacak nasıl düzelir sorusu küçük yaşta bu problemi yaşayan kadınların da aklına takılan bir sorudur. Bu operasyon herhangi bir sağlık problemi olmayan kişilere uygulanabilmektedir. Ayrıca küçük yaşta bu operasyonu uygulatmak isteyenlere de önerimiz 18 yaştır.

Hastaya operasyon uygulandıktan sonra aynı gün içerisinde ayağa kalkabilmektedir ve en geç 1 hafta içerisinde sosyal hayatına devam edebilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...