Buz Mavisi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Buz mavisi elbise modelini doğru şekilde kombinleyerek şık ve zarif bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Buz mavisi elbisenin altına hangi renk ayakkabı giyileceği, elbisenin modeline göre farklılık gösterebilir. Aşağıda buz mavisi elbise altına ne renk ayakkabı giyileceğine dair ipuçları paylaşılmıştır.

Buz mavisi bir elbiseyi kombinlerken elbisenin tarzına uyum sağlayacak bir ayakkabı modeli tercih etmek önemlidir. Ayakkabı modeline karar verildikten sonra doğru renk ayakkabıyı ile şık ve zarif bir kombin elde edebilirsiniz. Buz mavisi elbisenin altına giyilecek ayakkabı renkleri aşağıda sıralanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Sarı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nude renk ayakkabı

Buz mavisi elbiseyi nude ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Nude renk ayakkabılar her elbiseyle olduğu gibi buz mavisi elbiseyle de uyumlu olacaktır.

Rose gold renk ayakkabı

Buz mavisi elbiseleri rose gold ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz. Bu seçenek oldukça şık ve zarif bir görüntü sunar. Kloş, kadife bir buz mavisi elbisenin altına rose gold stiletto giyerek şık bir akşam yemeğine katılabilirsiniz.

Pudra renk ayakkabı

Buz mavisi elbiseyi pudra ayakkabılarla kombinlemek de mümkündür. Böylece sade ve yumuşak bir görüntü elde edilir. Soft renklerden hoşlananlar bu kombini değerlendirmelidirler.

Bej renk ayakkabı

Bej, ekru, krem, fildişi gibi açık renklerle de buz mavisi elbiseyle uyum sağlayacaktır.

Beyaz renk ayakkabı

Beyaz rengin buz mavisi ile uyumu tartışılmaz bir gerçektir. Buz mavisi elbiseyi açık renk ayakkabılarla kombinleyerek sade ve şık görüntü elde edebilirsiniz.

Turuncu renk ayakkabı

Turuncu ayakkabılarla buz mavisi elbiseyi kombinlemek oldukça canlı ve enerjik bir görüntü oluşturacaktır. Hem zarif hem de canlı bir görüntü için düz, buz mavisi bir elbiseyi turuncu topuklularla kombinleyebilirsiniz.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabılar da buz mavisi elbiselerle uyumlu parçalardır. Buz mavisi elbiseyi soft ve sade bir tasarım için gümüş renkli bir ayakkabı ile kombinlemek doğru olacaktır.

Pembe renk ayakkabı

Buz mavisi elbiseyi pembe ayakkabılarla da kullanmanız mümkün olacaktır. Bu kombin ile soft ve romantik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mavi renk ayakkabı

Buz mavisi elbiseyi mavi tonda bir ayakkabı ile kombinleyerek ton sür ton tasarım da yapabilirsiniz.  

Dore renk ayakkabı

Buz mavisi elbiseyi dore ayakkabıyla kombinlemek de doğru bir tercih olacaktır. Oldukça şık ve zarif bir görüntü sağlayan bu kombini, özel günlerde, davetlerde ve iş hayatında tercih edebilirsiniz.

Taba renk ayakkabı

Buz mavisi elbise taba ayakkabıyla da uyum sağlar. Bu kombini günlük kullanımda, iş hayatında ya da sportif kullanımda tercih edebilirsiniz. Doğru elbise modelini doğru ayakkabı ile kombinlemeyi unutmayın.

Siyah renk ayakkabı

Hemen her elbise ile uyum sağlayan siyah, buz mavisi elbiseyle de oldukça etkileyici duracaktır. Kısa ve dar buz mavisi elbisenin altına siyah bir topuklu ayakkabı tercih ederek çekici ve zarif olabilirsiniz.

Elbise Modeline Göre Ayakkabı Seçimi

Kısa elbise: Düz sandaletler, spor ayakkabılar ve kısa topuklu açık ayakkabılar tercih edilebilir.

Spor elbise: Babet, topuklu sandalet, dolgu topuk ve sneakers modeller spor elbise ile tercih edilebilir.

Günlük elbise: Babet, parmak arası terlik, bootie, loafer, dolgu topuklu ayakkabı, sandalet modelleri ile günlük elbise tercih edilebilir.

İş elbisesi: Burnu kapalı topuklu ayakkabı ofis stili için doğru tercihtir.

Romantik elbise: Çizme ve nubuk botlar sonbahar-kış aylarında tercih edilebilir. İlkbahar-yaz aylarında ise burnu kapalı, kısa topuklu ayakkabılar kullanılabilir.

Uzun elbise: Uzun elbise modelleri için babet, gladyatör sandalet ve düz sandaletler kullanılabilir. Dolgu topuk ayakkabı ve topuklu sandaletler de uzun elbiselerle rahatlıkla kombinlenebilir.Güncellendi: Mayıs 23, 2019