Burnumda Kocaman Sivilce Çıktı Ne Yapmalıyım?

Sivilce tedavisi mümkün olan vücutta çıkan hoş görüntü vermeyen yağ bezlerinin hastalığıdır. Avuç iyi, ayak sırtı, ayak tabanı hariç vücudumuzun hemen hemen her yerinde özellikle ergenlik çağına girmiş birisinde sıklıkla çıkabilir. Yüz bölgesinde daha çok sıklıkla çıkar. Burnunun üstünde dahi çıkabilir. Diyelim ki burnunuzun üstünde kocaman bir sivilce çıktı ve siz her yerde; Burnumda Kocaman Sivilce Çıktı Ne Yapmayalım? Diye çözüm yolu arayışları içerisindesiniz. Sivilce için birçok tedavi yöntemleri mevcuttur. İşte bunlardan bir kaç tanesi:

Sarımsağın suyu sivilcelerden kurtulmak için birebir iyi gelen bir tedavi yöntemidir. Sarımsağı epey bir güzelce dövün ve çıkarabildiğiniz kadar suyunu çıkartın ve çıkarttığınız suyu gece yatarken burnunuzun üstündeki sivilceye masaj yaparak sürün ve sabaha kadar yıkamayın.

Ama dikkat edin sarımsağın kendisini değil suyunu süreceksiniz diğer bir yöntem ise limonun suyunu sivilcenin üstüne sürebilirsiniz, limonun içerisinde bulunan sitrik asit sayesinde sivilceyi kurutacak ve yok edecektir.

Pudra ile limonu sürüp, sivilcenin üstünü yara bandı gibi bir şeyle bantlayabilirsin bu yöntem hem şişkinliği indirecek hem ise sivilceyi kurutacaktır.Güncellendi: Haziran 30, 2019