Buğday Tenliler Hangi Renk Fondöten Kullanmalı?

Makyaj yaparken fondöten kullanmak, pürüzsüz ve kusursuz bir cilt görünüm sunar. Ancak fondöten rengini doğru seçmeye özen göstermek gerekir. Ten rengini ve cilt yapısını mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir. Ten rengine uyumlu bir fondöten kullanarak çok daha doğal ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Peki, buğday tene hangi fondöten kullanılmalı?

Herhangi bir makyaj ürününü kullanmadan önce cilt yapınıza ve ten renginize uyumlu olup olmadığını sorgulamak gerekir. Sizin için uygun olan bir ruj, bir başkası için uygun olmayabilir. Aynı şekilde fondöten de kişiye özel seçilmelidir. Kişinin cilt yapısı ve ten rengi göz önünde bulundurulmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kırılan Allık Nasıl Tamir Edilir?
Buğday Tene Hangi Renk Allık Gider?
Esmerlere Hangi Renk Allık Yakışır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?
Beyaz Tenliler Hangi Renk Allık Kullanmalı?
Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?

Buğday tenliler sıcak tonlu fondöten kullanmalıdırlar. Böylece daha doğal ve estetik bir sonuç ortaya çıkar. Fondöten de olduğu gibi allık ve aydınlatıcı seçimleri de sıcak renklerden oluşmalıdır.

Buğday tenlilere yakışan allık ve aydınlatıcı renkleri pembe ve şeftali tonlarında olan ürünlerdir. Bu ürünlerle birlikte toprak tonlarındaki bir bronzer kullanmayı da ihmal etmemek gerekir. Böylece oldukça etkileyici ve ilgi çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Buğday tenliler, ten renklerine uygun bir fondöten tercih ettikten sonra göz farı olarak da yine toprak tonlarından yararlanabilirler. Kahve ve bakır renkleri buğday tenliler için oldukça etkileyici tercihler olacaktır.

Etkileyici ve kusursuz bir makyaj için kaşları doldurmayı ve aydınlatıcı kullanmayı ihmal etmemek gerekir. Allık ürünüyle de son dokunuşlar yapılmalıdır.Güncellendi: Mayıs 24, 2019