Trend Kadın

Buğday Tene Hangi Renk Allık Gider?

24.05.2019
339
Buğday Tene Hangi Renk Allık Gider?

Ten rengine göre allık kullanarak daha estetik ve doğal görünmek mümkündür. Allık rengini ten rengiyle uyumlu seçmek hem daha doğal bir görüntü sağlar, hem de bakımlı ve kadınsı görünmeye yardımcı olur. Bu sebeple doğru makyaj malzemelerini doğru yerde kullanmaya özen göstermek gerekir. Peki, buğday tene hangi renk allık gider?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?
Beyaz Tenliler Hangi Renk Allık Kullanmalı?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?
Esmerlere Hangi Renk Allık Yakışır?

Buğday Tene Hangi Allık Gider?

Doğru makyaj teknikleri ile sağlıklı ve genç görünmek mümkün olmaktadır. Buğday tenliler allık seçimi yaparken ten renkleriyle uyumlu bir ürün kullanmalıdırlar. Bu sayede hem kadınsı, hem de estetik görünmek mümkün olur.

Buğday ten rengi, ülkemizde pek çok kadında yaygın olarak görülen ten rengidir. Buğday tene kırmızı tonlarındaki allıklar oldukça yakışır. Bunun yanı sıra şeftali tonlarındaki ve pembe renklerdeki allıklar da buğday tenliler için oldukça uygundur.

Buğday tenli olup sarı saçlara sahip olan kişiler kahverengi tonlarında allık da tercih edebilirler. Koyu buğday tenliler gül kurusu renkli allıkları kullanabilirler.

Buğday Tene Hangi Allık

Buğday tenlilerin tercih etmesi gereken allık renkleri ve allık markaları aşağıda sıralanmıştır.

Gülkurusu Tonlarında Allık

Gülkurusu allıklar pembe alt tonlu buğday tenliler için doğru tercih olacaktır. Aşağıdaki gülkurusu renkli allıkları tercih edebilirsiniz.

 • Shiseido Face Color Enhancing Trio RS1 (koyu pembe/bronz)
 • Nars Dolce Vita (paslı gül kurusu)
 • Nars Outlaw(altın ışıltılı gül kurusu)
 • Nars Seduction (açık mürdüm)

Kırmızı Renk Allık

Kırmızı allıklar sarı alt tonlu buğday tenliler için oldukça uygundur. Aşağıdaki kırmızı renkli allıkları tercih edebilirsiniz.

 • Nars Taj Mahal (Turuncu)
 • Nars Exhibit A (Kırmızı)
 • Nars Torrid (Işıltılı Mercan)
 • Nars Orgasm (Şeftalimsi Pembe)

Şeftali Tonlarında Allık

Şeftali tonlarındaki allıklar beyaz tenliler için oldukça doğru tercihtir. Aşağıdaki şeftali tonu allıkları tercih edebilirsiniz.

 • Nars Deep Throat (Işıltılı Şeftali)
 • Nars Luster (Işıltılı Açık Kayısı)
 • Nars Sex Appeal (Pastel Şeftali)
 • Shiseido Face Color Enhancing Trio OR1 (Turuncu Bej)

Cilt Tipine Göre Allık Formu

Buğday tene hangi allık gider konusundan sonra allık formu da önem taşır. Allığın formu, uygulanış şeklini de belirler. Cilt tipine göre allık formu belirlemek doğal ve sağlıklı bir görüntü elde etmeyi sağlar.

Toz Allık

Karma cilt ve normal cilt tipi için uygun allık formudur. Toz allığı bir fırça yardımıyla uygulamak gerekir. Kesik uçlu, açılı fırçalar toz allık ürününü uygulamak için oldukça elverişlidir. Uygulaması ve kullanması kolaydır.

Likit (Jel) Allık

Yağlı cilt tipi için likit allıklar tercih edilebilir. Kullanımı kolay olan likit allıklar, parmaklarla hafifçe yanaklara yedirilerek uygulanır.

Krem Allık

Kuru cilt tipi için en uygun olan allık türü krem allıktır. Krem allıklar hem doğal bir görüntü sağlar hem de cildin kurumasını engeller. Krem allığı doğru şekilde dağıtarak sağlıklı ve bakımlı bir görüntü elde etmek mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.