Hava sıcak olunca pantolonlara yüz çevrilir. Etek, elbise, şort, tulum derken havadar seçimler kendini rutine bağlar ve bu rutin bir zaman sonra yenilik arar. Bu arayışta pantolonları getirir koyar önümüze. Dolapları tararken hep gözler pantolon modellerine takılı kalır. İşte tam bu zamanla ile beraber bol paça pantolon modelleri akılları çeler, gözleri o muhteşem yaz desenleri ile boyar. 70’ler kuşağından günümüzü talan eden bohem tarz, bu sefer etnik desenlerini konuşturur pantolonların üzerinde. Bazen de havadar görünümü ve artık herkes tarafından benimsenen çiçekler açar durmaksızın. Sonuç hem ofis hem de günlük stilleri kurtarır, değiştirir ve farklı seçenekleri ile apayrı stillerin ortaya çıkmasına destek olur.

Bohemin kavurucu sıcaklarda ön plana çıkmasını işleyen bol paça pantolonlar, her yerde rahatlıkla tercih edilebilir. Hatta durum öyle bir büyür ki kombinasyonun diğer parçalarına göre farklı stiller de doğurabilir. Tüm bunlar bir pantolonla oluşurken, çoklu seçimlerle farklılık arayışına çözümler üretebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüz Şekillerine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Çene Yapısına Göre Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?
Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Basit ama Şık

Bol paça pantolon kombinleri aslında rahatlığı kadar kolaydır da. Basic tişörtlerle oluşturulan kombinasyonlara tek bir kolye yeterli gelecektir. Biraz salaş bir görünüm hiçbir zaman ve hiçbir yerde kimseye zarar vermez.

Bir Sade Bluz

Kolaya kaçmanın tek bir çıkış noktası vardır: desene açıkça sade olmak! Deseni bol bir pantolon üzerine desen zor şıkkı seçmektir. Fakat, deseni oldukça sade ve hatta nötr renklerle tercih etmek ise oldukça kolay ve sofistik bir sonuca ulaşmanızı sağlar.

Düzlük Vakti

Tabii ki de bol paça pantolon denildiği zaman sadece desenli olanlar yok. Düz ama mevsime yakışır renklerde yine sokak modası içerisinde tercih ediliyor. Mesela turuncu ya da sarı rengin coşkusuyla stilleri konuşturuyor.

Kısa Bluzlar

Crop top bluz her kombine sızmaya başlayalı biraz zaman oldu. Göbekler neredeyse iki sezondur açık. Bol paça bir pantolon üzerine kısa bluz herkese hitap etmiyor. Özellikle balık etli bayanlar bu tarz bir kombin fikrine kesinlikle kulaklarını tıkamalı, gözlerini kapatmalı ve bu şıkkı yok saymalılar.

Desene Desen mi Demesem mi?

Desenlerin mix olarak değerlendirildiği bir sezondayız. İki farklı şekli bir arada kullanmak kimi zaman muhteşem bir görüntüye neden olsa da, bazen seçimlerin sonucu oldukça yavan bir tadı andırıyor. Bu yüzden dikkat etmek, fazla da riske girmemek gerekli.

Gelelim bu bol paça pantolon kimlere yakışır? Bol paça pantolon kimler giymeli? Bol paça pantolondan kimler uzak durmalı? Bol paçayı kimler yok saymalı? Bir sürü soru birkaç cevap:

Bol paçalı bir pantolon desenine göre basenleri gizleyen de olabilir, olduğundan çok daha fazla gösteren de. Bu kısımda basen probleminiz var ise kesinlikle küçük desenleri tercih etmelisiniz. İri ve büyük desenler her zaman için fazlalıkları daha da büyütecektir. Kısa ve minyon tipli bayanlar bu tarz bol pantolonları biraz yüksek belli tercih edip, bir de altına topuklu ayakkabıyla giymeliler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...