Bol Paça Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Bol paça pantolonlar, günlük hayatta birçok ayakkabı ile kombinlenebilen kurtarıcı parçalardan biridir. Bu pantolon ile doğru ayakkabı modelini kombinlemek, şık ve dengeli bir sonuç sağlayacaktır. Vücudun orantılı ve zarif görünümü için bu parçaların doğru şekilde tamamlanması önemlidir. Sizler için aşağıda bol paça pantolon modelinin hangi ayakkabı ile kullanılması gerektiğine dair bilgiler paylaşılmıştır.

Bol paça pantolonların tasarımları birbirinden farklı olabilmektedir. Her tasarım modeli farklı tip ayakkabılarla daha etkileyici bir sonuç ortaya çıkarır. Bol paça pantolon modelleri yüksek bel, düşük bel, düz kesim, uzun İspanyol paça ya da kısa İspanyol paça tasarımlarıyla karşımıza çıkmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Yüksek Bel

Yüksek bel bol paça pantolonlar hem yaz hem de kış aylarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Koyu renkli yüksek bel bol paça pantolonlar, çoğunlukla kışın tercih edilir ve botlarla kombinlenir. Bol paça, yüksek bel pantolonlar topuklu ayakkabılarla giyilmelidir. Stiletto, dolgu topuk veya platform topuk ayakkabılar tercih edilebilir.

Düşük Bel

Düşük bel, bol paça pantolonlar da tıpkı yüksek bel pantolonlarda olduğu gibi topuklu ayakkabılarla kombinlenmelidir. Pantolonun paça boyu, ayakkabıyı tamamen örtecek uzunlukta olmalıdır. Bu kombin, bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterdiği için kısa boylu kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Düz Kesim

Düz kesim, bol paça pantolonlar rahat ve spor bir tarza sahiptir. Bu rahat ve spor görünümü dengelemek ve kadınsı görüntüye ulaştırmak adına dolgu topuk ayakkabılar giyilebilir. Bu şekilde bacak boyu da olduğundan daha uzun görünecektir. Dolgu topuk ayakkabı yerine stiletto, topuklu sandalet ya da platform topuk ayakkabı modelleri de tercih edilebilir.

Uzun Bol Paça

Uzun, bol paça pantolonlar topuklu ayakkabı ile tamamlanması gereken parçalardır. Uzun, bol paça pantolonu dolgu topuk veya platform topuk ayakkabılarla kombinlemek oldukça doğru bir tercihtir.

Kısa Bol Paça

Kısa, bol paça pantolonları topuklu sandalet, sneakers, loafer, bez ayakkabı ve babet gibi düz ayakkabı modelleri ile tamamlamak mümkündür.

Bol Paça Pantolon Ayakkabı Kombinleri

Dolabınızdaki ayakkabı modellerine göre pantolon tercih etmek de doğru bir tercih olacaktır. Hangi ayakkabı modelinin ne tarz pantolon ile uyum sağlayacağı paylaşılmıştır.

Platform topuk

Platform topuk ayakkabılar bol paça yüksek bel, bol paça düşük bel, bol paça uzun ve bol paça kısa pantolonlarla rahatlıkla kombinlenebilir.

Bu pantolon modelini topuklu ayakkabı ile kombinleyerek hem şık hem de orantılı bir görüntü elde etmek mümkün olur. Bu kombini daha günlük ve spor bir tarza ulaştırmak için basic tişörtler tercih edilebilir. Şık ve elegan görüntü için ise taşlı, ipek, dantelli veya ince işlemeli üst parçalar tercih edilebilir.

Stiletto

Stiletto ayakkabı modeli yalnızca bol paça pantolonlar için değil, tüm pantolon tasarımları için oldukça doğru ve etkileyici bir parçadır. Bol paça pantolon ile kombinlenmesi durumunda şık ve orantılı bir görüntü oluşturur. Bu kombin ile bir akşam yemeğine veya ofise gitmek mümkün olacaktır.

Dolgu topuk

Dolgu topuk ayakkabı modeli bol paça pantolonlar için vazgeçilmez bir tercih olacaktır. Yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilecek olan dolgu topuk ayakkabılar, mom jean ve boyfriend gibi kotlarla da uyum sağlayacaktır. Dolgu topuk ayakkabı hem kişinin bacak boyunu uzun gösterecek yem de dengeli bir görüntü elde etmeyi sağlayacaktır.

Topuklu Sandalet

Yaz aylarında sıklıkla tercih edilecek olan topuklu sandaletler, bol paça pantolonlar için doğru bir tercihtir. Topuklu sandaletler yalnızca bol paça pantolonlarla değil; skinny, boyfriend, mom jean, kısa İspanyol paça, yüksek bel gibi birçok pantolon modeli ile uyum sağlayan bir tasarımdır. Düz sandalet modelleri ise paça tasarımı daha dar olan modellerle tercih edilmelidir.

Sneakers

Sneakers ayakkabılar rahatına düşkün olan ve spor giyim tarzını sevenler için vazgeçilmez bir parçadır. Sneakers ayakkabıları kısa ve bol paça pantolonlarla kombinlemek doğru olacaktır. Uzun, bol paça pantolonları sneakers ayakkabılarla kombinlemek orantısız bir görüntü oluşturur. Bu nedenle bol paça pantolonun paça boyu bilek üzerinde olmalıdır.

Düz Ayakkabı

Bez ayakkabı, espadril, loafer gibi düz ayakkabılar çoğunlukla skinny pantolon modelleriyle uyum sağlamaktadır. Ancak bol paça pantolonun paça boyu bilekte ya da bilek üzerinde ise bu durumda düz ayakkabılarla kombinlenmesi mümkün olabilmektedir.

Düz ayakkabı ile kombinlenen pantolonu daha şık ve zarif hale getirmek adına tercih edilecek olan üst parçanın etkileyici bir model olmasına dikkat etmek gerekir. Bunun için tasarım detayları bulunan ancak göz yormayan bir üst tercih edilebilir.

Sivri Burun Babet

Sivri burun babetler bahar ve yaz aylarında oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Ancak sivri burun babetler çoğunlukla skinny ankle, skinny, mom jean ve düz kesim pantolon modelleri ile kombinlenmektedir. Sivriburun babet ayakkabıyı boy paça pantolonla kombinlemek için paça boyunun kısa olmasına dikkat etmek gerekir. Bu kombinde üst parça için pullu, taşlı veya ipek bir bluz – gömlek tercih edilebilir.

Çizme – Bot

Bol paça pantolonu kışın tercih edecek olan kişiler topuklu bot ya da topuklu bootie ile kombinleyebilirler. Platform topuk tercih ederek bacak boyunu olduğundan daha uzun göstermek de mümkün olacaktır. Paça boyu kısa ve bol olan pantolonlar ise düz bootie ve botlarla kombinlenebilmektedir.

Bol Paça Pantolon Kombinleri

Basic tişört

Bol paça pantolonlar günlük kullanım için basic tişörtlerle kolaylıkla kombinlenebilirler. Bu kombinin için tercih edilecek olan ayakkabı, stiletto, dolgu topuk ya da platform topuk olabilir. Yaz aylarında kullanılacak kombin için topuklu sandaletler de tercih edilebilir. Bu sayede rahat ve şık bir görüntü elde edilebilir.

Çiçekli bluz – gömlek

Bol paça pantolon üzerine tercih edilecek olan desenli veya çiçekli üst, yine topuklu bir ayakkabı ile tamamlanmalıdır. Bu ayakkabının rengi bluz ya da gömlek içerisinde yer alan renklerden biri olabilir. Çok karmaşık renklere ve desenlere sahip üst parçaları nüde topuklu ayakkabılarla kombinlemek doğru bir tercih olacaktır.

Ekose gömlek

Ekose gömlek ile bol paça pantolon altına tercih edilecek olan ayakkabı kalın topuklu sandalet olabilir. Pantolon paçaları bilekte ya da daha kısaysa bu durumda sneakers veya espadril gibi ayakkabılarla da tamamlamak mümkün olacaktır.

Tek renk üst

Üst parçanın tek renk olması hem sade hem de oldukça şık bir görüntü elde etmeyi sağlayacaktır. Tercih edilen üst parça ve bol paça pantolonu topuklu bir sandaletle tamamlamak etkileyici bir görünüm sağlar.

Bol paça pantolonu siyah ipek gömlek veya bluzla tamamlamak da mümkündür. Bunun için tercih edilecek ayakkabı modeli çoğunlukla stiletto olmalıdır. Şık ve elegan bir görünüm sunan bu kombin, farklı renkteki çanta ile tamamlanarak etkileyici sonuç elde edilebilir. Bol paça pantolonu beyaz bir üst ile kombinlemek de zarif bir görüntü sağlayacaktır.

Denim gömlek

Beyaz bol paça pantolon veya kot bol paça pantolon modellerini denim gömleklerle tamamlamak oldukça doğru bir tercih olacaktır. Bu kombin yardımıyla şık ve sade bir görüntü elde etmek mümkün olur. Pantolon altına stiletto tercih ederek daha elegan bir kombin elde edilebilir. Kalın topuklu açık ayakkabılarla kombinlendiğinde ise şık ve günlük bir kullanım sağlayacaktır.Güncellendi: Mayıs 23, 2019