Beyaz Tenliler Hangi Renk Allık Kullanmalı?

Makyaj yaparken püf noktalarına dikkat etmek, genç ve bakımlı bir görüntüye sahip olmayı sağlar. Ten rengine göre allık, far, rimel ve ruj seçimi yapmak gerekir. Böylece hem doğal hem de estetik bir görüntü ortaya çıkar. Peki, beyaz tenliler nasıl allık kullanmalı?

Beyaz tenliler, soluk ve bitkin görünmemek için allık kullanımına özen göstermelidir. Yanaklara uygulanacak hafif allık, canlı ve dinç bir görünüm sağlar. Ancak allığın rengini doğru belirlemekte fayda vardır. Aksi takdirde doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?

Beyaz tenlilere ne renk allık önerilir diye merak edenler toprak tonlarındaki allıkları tercih edebilirler. Elmacık kemiklerinin altına toprak tonlarında allık uygulayarak yüze boyut ve canlılık kazandırmak mümkündür. Bu uygulama ile elmacık kemiklerinin daha öne çıkması sağlanır.

Toprak tonlarındaki allıklar bronzer olarak da bilinir. Bu makyaj malzemesini ölçülü kullanmaya özen göstermek gerekir. Aksi takdirde kirli bir görüntü meydana gelir. Beyaz tene hangi allık rengini kullanacağını merak eden kişiler bronzer gibi ürünleri tercih edebilirler.

Beyaz Tenlilere Hangi Allık Yakışır?

Beyaz tenliler kahverengi tonlarındaki allıkları kullanabilirler. Bunun yanı sıra kendileri için doğal renkleri de tercih edebilirler. Kişinin kendi doğal allık rengini teşhis etmesi için spor veya koşu sonrası yanaklarında beliren renkten yararlanması mümkündür. Efor harcadıktan sonra yanaklarda meydana gelen kızarıklıklar doğal allık rengini belirler. Bunun yerine yanakları hafifçe sıkarak da doğal allık renginizi bulabilirsiniz.

Ortaya çıkan renk doğrultusunda allık tercihi yaparak size en çok yakışan makyajı uygulamanız mümkün olacaktır.

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Beyaz tenli kişilerin canlı ve doğal bir makyaj yaparak estetik görünmeleri mümkündür. Bunun için doğru renkteki makyaj ürünlerini doğru ölçüde uygulamak gerekir. Ürünü fazla kullanmak, estetik görünüm yerine doğal olmayan bir sonuç ortaya çıkarır. Aşağıda adım adım beyaz tenliler için makyaj önerileri sıralanmıştır.

Rimel için koyu tonları tercih edin

Rimel tercihinizi koyu renklerden yana yaparak gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Renkli rimeller, beyaz tenli kadınlarda karmaşaya neden olabilmektedir. Belirgin, dolgun ve koyu kirpikler, dikkati gözlerde toplamayı sağlayacaktır.

Kahverengi far kullanın

Far tercihinizi kahverengi tonlarından yana kullanabilirsiniz. Böylece daha derin ve etkileyici bakışlara sahip olmanız mümkündür. Parlak ve simli farlar yerine daha duru ve mat renkleri tercih etmelisiniz.

Cilt tonuyla uyumlu fondöten kullanın

Fondöten tercih ederken cilt renginizden daha koyu bir renk kullanmak, dengesiz ve orantısız bir görüntüye neden olur. Ciltle uyum sağlamayan fondöten kullanmak, boyun, omuz ve eller için aykırı bir ten rengi ortaya çıkarır.

Allık olarak bronzer tercih edin

Allık rengi olarak toprak tonlarından yararlanabilirsiniz. Bu tercih, yüzün daha orantılı ve estetik görünmesini sağlar. Bronzer ürünler, yüze boyut kazandırmak ve biçim vermek için oldukça etkili ürünlerdir.

Eyeliner ölçüsünü doğru ayarlayın

Beyaz tenli kadınlar eyeliner için kahverengi ve gri renklerini tercih edebilirler. Daha koyu olan siyah da tercih edilebilir. Ancak bu defa eyeliner çizgisinin ölçüsü ince ve sade olmalıdır. Böylece daha doğal ve estetik bir görüntü elde etmek mümkündür.

Kırmızı ruj en çok size yakışacaktır

Beyaz tenli kadınlar için kırmızı ruj oldukça etkileyici bir dokunuştur. İkonik bir görüntü çizen kırmızı ruj, dikkat çekmekten hoşlanan kadınlar için vazgeçilmezdir. Kırmızı ruj yerine hafif pembe ve şeftali tonları da canlı ve genç bir görünüm sağlar. Ancak çok koyu renkli rujları tercih etmemek doğru olacaktır.

Doğallığı elde bırakmayın

Beyaz ten rengini sevmiyor olsanız dahi cilt tonunu koyulaştıran ürünleri tercih etmek yerine doğal halinizi sevmeye çalışın. Güneşte bronzlaşmak da ten renginizin tonunu koyulaştırmak için bir seçenektir. Ancak beyaz tenlilerin güneş ışınlarına karşı, diğer ten renklerine göre, daha hassas olduğunu unutmamak gerekir. Bunun için mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.Güncellendi: Mayıs 24, 2019