Modanın vazgeçilmez bir parçası olan beyaz pantolonlar, çoğunlukla bahar ve yaz aylarında tercih ediliyor olsa da kış mevsiminde de giyilebilir. Ancak beyaz pantolonun altına tercih edilecek olan ayakkabının modeli, rengi ve tarzı oldukça önem taşır. Doğru pantolonla doğru ayakkabıyı tercih ederek şık, zarif ve modaya uygun görünmek mümkündür.

Beyaz pantolonlar birçok ayakkabı modeli ile kombinlenebilen parçalardır. Burada önemli olan pantolonun üzerine giyilen üst parça ve pantolonun modeline uygun bir ayakkabı tercih etmek gerektiğidir.

Beyaz Pantolon Modeline Göre Ayakkabı Seçimi

İspanyol Paça Beyaz Pantolon

İspanyol paça beyaz pantolonlar topuklu ayakkabı ile tamamlanmalıdır. İspanyol paça beyaz pantolon dolgu topuk veya platform topuk ayakkabı ile kombinlenerek orantılı bir görüntü elde edilir. İspanyol paça pantolonun paçaları kısa ise topuklu sandalet ya da babet gibi modellerle kombinlenmesi mümkündür.

Skinny Beyaz Pantolon

Skinny beyaz pantolonlar günlük kullanım için oldukça uygun modellerdir. Bu pantolonu stiletto ile tamamlayarak şık ve elegan bir görüntü elde etmek mümkündür. Skinny beyaz pantolon topuklu sandalet ya da espadril, babetle, sneakers ile de kombinlenebilir. Bu kombin ile günlük şık ve rahat bir kullanım sağlanır.

Skinny Ankle Beyaz Pantolon

Dar ve bilekte biten bir model olan skinny ankle beyaz pantolon, stiletto ile kombinlenerek şık ve zarif bir görünüm oluşturabilir. Beyaz pantolonu kış aylarında giymek isteyen kişiler skinny ankle modelini tercih ederek uzun çizmelerle kombinleyebilirler.

Yüksek Bel Beyaz Pantolon

Yüksek bel beyaz pantolonlar bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez birer parçasıdır. Yüksek bel beyaz pantolonun paça şekli ayakkabı seçiminde etkilidir. Paçaları dar ve bilekte biten yüksek bel beyaz pantolonlar sivri burun babetlerle oldukça uyumlu olacaktır. İspanyol paça, yüksek bel beyaz pantolonlar ise stiletto, dolgu topuk, platform topuk gibi topuklu ayakkabılarla tercih edilmelidir. Yüksek bel pantolonun paçaları normal uzunlukta ise espadril, sneakers ve sandaletlerle kombinlenebilir.

Düz Kesim Beyaz Pantolon

Düz kesim beyaz pantolonlar rahat ve spor bir kullanım sağlar. Bu görüntüyü dengelemek için dolgu topuk ya da topuklu sandalet gibi ayakkabılar tercih edilebilir. Rahatına düşkün kişiler düz kesim beyaz pantolonu babet, sneakers, loafer ve sandalet gibi modellerle de tamamlayabilirler.

Boyfriend Beyaz Pantolon

Boyfriend beyaz pantolon birçok ayakkabı ile kombinlenebilir. Bu pantolon stiletto ile kombinlenirse şık ve etkileyici bir görüntü oluşturacaktır. Sneakers, espadril ve Oxford model ayakkabılarla da oldukça hoş bir görüntü sağlar. Yırtık olan boyfriend pantolonları dolgu topuk ve topuklu sandaletlerle kombinlemek de mümkündür.

Mom Jeans Beyaz Pantolon

Mom jeans beyaz pantolonu bahar ve yaz aylarında parmak arası terlikle tamamlamak oldukça rahat ve cool bir görüntü sağlar. Mom jeans, sneakers ile de tamamlanabilir. Bu sayede daha rahat ve spor bir görünüm elde edilir. Mom jeans beyaz pantolon modelini kısa topuklu açık ayakkabılarla kombinlemek de oldukça etkileyici olacaktır. Bu sayede şık ve zarif bir görünüm elde etmek mümkün olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Ayakkabı Modeline Göre Beyaz Pantolon Tercihi

Beyaz pantolonlar, doğru ayakkabı modeli ile tamamlandığı takdirde oldukça şık ve dengeli bir görüntü oluşturacaktır. Vücudun orantılı, zarif ve doğal görüntüsü için bu parçaların doğru şekilde kombinlenmiş olmasına özen göstermek gerekir. Aşağıda beyaz pantolon modelinin hangi ayakkabı ile daha doğru kullanılacağı hakkında ipuçları paylaşılmıştır.

 • Çizme – Bot

Beyaz pantolonu çizme veya bot ile kombinleyerek kış aylarında giymek de mümkündür. Bootie tarzı bilekte biten botlar da tercih edilebilir. Çizme ve bot kullanımını kolaylaştırmak adına skinny model beyaz pantolonlar tercih edilebilir.

 • Topuklu Sandalet – Sandalet

Topuklu sandaletler birçok beyaz pantolon modeli ile uyum sağlamaktadır. Bahar ve yaz aylarında rahatlıkla tercih edilecek olan topuklu sandaletler mom jeans, skinny, boyfriend, kısa İspanyol paça, yüksek bel gibi birçok beyaz pantolon ile tamamlanabilir.

Düz sandaletleri beyaz pantolonla kombinlerken yırtık ve bilekte biten pantolon modelleri tercih edilebilir.

 • Babet

Skinny ankle, skinny, düz kesim, mom jeans gibi beyaz pantolonları sivri burun babet modelleri ile kombinlemek oldukça doğru bir tercih olacaktır.

 • Bez Ayakkabı

Beyaz pantolonları bez ayakkabı modelleri ile kombinlemek de mümkündür. Böylece rahat bir kullanım elde edilebilir. Bez ayakkabıları skinny, mom jean veya boyfriend model beyaz pantolonlar ile kombinlemek doğru bir tercih olacaktır.

 • Stiletto

Stiletto, neredeyse tüm beyaz pantolon modelleri ile uyum sağlayabilen ve bu parçayı bir üst seviyeye taşıyan tercih olacaktır. Günlük giyim parçası olan beyaz kot pantolonu stiletto ile tamamlayabilirsiniz. Bu sayede şık ve zarif bir kombin elde etmek mümkün olur. Stiletto ayakkabı modelini skinny, skinny ankle, mom jean, boyfriend, yüksek bel, kısa İspanyol paça gibi pek çok pantolon modeliyle kullanmak mümkündür.

 • Platform topuk

Uzun İspanyol paça beyaz pantolonun altına tercih edilecek en doğru ayakkabı modeli platform topuk ayakkabı olacaktır. Skinny, skinny ankle, düz kesim beyaz pantolon modelleri ile de platform topuk ayakkabı tercih edilebilir. Bu kombinin üzerine giyilecek üst parçanın tercihi de önemlidir. Rahat bir kullanım için basic tişört tercih edilebilir. Şık ve zarif bir sonuç için taşlı, ipek veya payetli üst parçalar giyilebilir.

 • Dolgu topuk

Dolgu topuk ayakkabı modelini mom jeans, İspanyol paça, skinny ve boyfriend beyaz pantolon ile kombinlemek mümkündür. Rahat ve cool bir görüntü sağlayan bu kombin, yaz aylarının vazgeçilmezi olacaktır.

Beyaz Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

 • Çiçekli – desenli bluz ve gömlek

Baharı rengarenk karşılamak için beyaz pantolon üzerine çiçekli ya da desenli bir gömlek geçirebilirsiniz. Bu şekilde hazırlanan bir kombinin altına gömlek içerisindeki renklerden birine sahip olan bir espadril, babet ya da topuklu sandalet tercih edilebilir.

 • Siyah üst

Beyaz pantolonu siyah bir ipek gömlek ya da bluz ile tamamladıktan sonra ayakkabı seçimi olarak siyah stiletto tercih edilebilir. Oldukça şık bir görüntü sunan bu kombin aynı zamanda sadeliği ile karmaşayı da engelleyecektir. Tercih edilecek olan ayakkabı, pantolonun modeline göre değişebilmektedir.

 • Kot gömlek

Bahar ve yaz aylarında beyaz pantolonu denim gömleklerle kombinlemek garanti sonuç verecektir. Bu kombin ile şık bir görüntü için stiletto tercih edilebilecekken daha sportif bir tarz için sneakers modeller tercih edilebilir.

 • Beyaz üst

Beyaz pantolonu beyaz bir parça ile kombinlemek artık modanın bir parçası haline geldi. Şık bir bluz, sade bir tişört ya da klasik bir ceketle beyaz pantolonu kombinlemek mümkündür.

 • Tek renk bluz

Tek renk bluz, gömlek ya da tişörtlerle beyaz pantolonu kombinleyerek oldukça sade ve şık bir görüntü elde etmek mümkündür. Tercih edilen üst parçaya göre ayakkabı seçimi yaparak doğru ve orantılı bir görünüm elde edilebilir.

 • Basic tişört

Basic tişörtler beyaz pantolon kombinlerinde de kurtarıcı olmayı başarmaktadır. Bu kombinin altına tercih edilecek olan ayakkabı, duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Sneakers veya espadril ile tamamlanan bir kombin daha sportif ve rahat görünüm kazandıracaktır. Ancak bu kombinin altına topuklu sandalet giymek de mümkündür. Böylece hem rahat hem de daha şık bir görüntü elde edilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...