Bel ölçüsü kilo fazlalığının bazen de bazı sağlık sorunlarının belirtisi olabilir. Belin kalınlaşması kalp krizi riskini arttırıyor fakat, özellikle bayanların en çok ilgilendiği yön, belin inceliği. İnce bel, bayanların ve erkeklerin çok dikkatini çekiyor.

Vücut hatlarını muntazam bir şekilde ortaya çıkan bel ince olduğunda kıyafetleri daha iyi taşımayabilir.

Bel Estetiği Nedir?

Bel inceltmek için çeşitli egzersizler yapılır, zaman alan egzersizlerdir ve düzenli olarak yapılması gerekir. Bu sabrı gösteremeyen ya da egzersizlerle uğraşmak istemeyen kişiler genellikle yağ aldırma operasyonlarıyla bel bölgelerini inceltirler. Bel estetiği uygulamaları çok sık yapılan başarı oranı yüksek ameliyatlardır.

Bel Estetiği Liposakşın

Bel bölgesini inceltmek için liposakşın yöntemi kullanılır. Liposakşın, derinin altından vakumla yağ alma tekniğidir. Dört farklı şekilde yapılabilir. Uygulama sırasında lokal ya da genel anestezi kullanılır. Bir seferde ortalama 5 kg yağ alınabilir ve bel bölgesinde önemli oranda incelme görülür. Yağ aldırma ameliyatları iz bırakmaz bu yüzden kolay ve avantajlı operasyonlardır. Bel inceltme ameliyatları, karın germe ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Ameliyat sonrasında ağrı, şişlik hatta çürümeye benzer izler oluşur. Bu tarz operasyonlar için ameliyat sonrası çok önemli. İyileşme süresi 4 haftadır. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli çaba diyettir. Aksi takdirde bel yeniden kalınlaşabilir. Doktor tarafından 2-3 hafta korse kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede bel çevresi daha muntazam bir görünüme kavuşur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...