Bebeğin Boğazına Süt Kaçarsa Ne Yapmalı?

Bebekler savunmasız ve muhtaç halleri ile başta Annelerinin daha sonra ise çevrelerinde bulunan herkesin dikkatini çekerler. Her halleri büyük bir ilgi ile izlenen bebeklerin birinci besin kaynağı olan anne sütü ise zaman zaman bebeklerin boğazına kaçabilmektedir. Bebeğin boğazına süt kaçarsa ne yapmalı, bebeğin boğazına süt kaçmasını önlemek için nasıl tutulması gerekir gibi konular ise bebek sağlığı açısından önemli olmaktadır.

Bebek Emzirirken Genzine Süt Kaçması

Beslenme sırasında büyük insanlar bile kimi zaman yediklerinin boğazına kaçmasını engelleyemez. Bu durum bebeklerde de görülmektedir ve tamamen normaldir. Yani annelerin bebek emzirirken genzine süt kaçması, süt emmeme gibi durumlardan korkmaması gerekir. Ancak böyle bir durumla karşılaşıldığında mutlaka belirli önlemler alınmalı ve bebeğin öksürük krizi yaşaması ya da nefes almasını engelleyecek durumdan kurtarılması gerekir.

Emzirirken Bebeğin Boğazına Süt Kaçması

Bebeğin boğazına süt kaçarsa ne yapmalı sorusunun cevabını aslında çocuklarını büyütmüş olan deneyimli anneler kolaylıkla bilirler. Bu konuda büyüklerinize ya da sizden önce anne olmuş kişilere danışabilirsiniz. Ayrıca şu yöntemleri denemeyi de unutmayın:Güncellendi: Temmuz 5, 2019