Bayan Kot Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan kot pantolonlar, doğru kombinlendiği takdirde ortaya oldukça şık ve zarif sonuçlar çıkarabilmektedir. Kot pantolonlar yaz/kış kullanım kolaylığı sağladıkları için en sık tercih edilen parçalardan biridir. Kış aylarında kalın ve koyu renkli kot pantolonlar tercih edilirken, yaz aylarında daha ince ve açık renkli kotlar kullanılabilir.

Bayan kot pantolon altına giyilecek ayakkabı, yapılan kombini bambaşka bir seviyeye taşıyabilmektedir. Doğru ayakkabı tercihi ile etkileyici ve elegan bir görünüm oluşturmak oldukça kolaydır. Aşağıda kot pantolonun hangi ayakkabılarla kombinlenebileceğine dair paylaşımlar bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Lacivert Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Yeşil Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kahverengi Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Bordo Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Kot Pantolonun Altına Tercih Edilebilecek Ayakkabı Modelleri

Bilekte biten bot olarak bilinene bootie ayakkabılar kısa paça kot pantolonlarla oldukça dikkat çekici ve şık görünüm oluşturmaktadır. Kış aylarında hem şık hem de rahat olmak adına bootie ayakkabılar tercih edilebilir. Ancak bacak boyu çok kısa olan ve baldırları kalın olan kadınların bootie seçiminde dikkatli olmaları gerekir. Bacak boyu kısa olan kadınlar bootie rengini kot pantolonun rengi ile aynı tonda tercih ederek bacak boyunu uzu gösterebilirler.

Stiletto ayakkabılar modası geçmeyecek parçalardandır. Günlük kıyafetlerin vazgeçilmezi olan kot pantolonu bir stiletto ile kombinlemek oldukça şık bir görüntü oluşturur. Bu kombin ile bir akşam yemeğine veya iş yerine gidilebilir. Daha fazla dikkat çekici bir stil isteyen kişiler kot pantolonu yırtık modellerden tercih edebilirler. Kot pantolonu stiletto ile kombinlemek, günlük kıyafeti bir anda şık ve zarif görünüme çıkaracaktır.

Kot pantolonu platform topuklu bir ayakkabı ile kombinlemek hem şık hem de spor bir görünüm kazandıracaktır. Şık bir akşam yemeği için smart casual tarz adına bu tür bir kombin tercih edilebilir.

Dolgu topuk ayakkabılar daha çok yaz aylarında tercih edilen parçalardır. Kot pantolon ile dolgu topuk ayakkabıyı kombinlemek hem rahat hem de zarif bir görüntü kazandıracaktır. Kot pantolon modelini İspanyol paça jean tercih etmek doğru olacaktır.

İnce ve açık renkli kot pantolonlarını yaz aylarında sandaletle kombinlemek oldukça doğru olacaktır. Böylece hem rahat hem de şık bir görüntü oluşturmak mümkün olur. Spor ve rahat bir görünüm için düz sandalet modelleri tercih edilebilir. Daha şık bir görünüm için taşlı veya payetli sandaletlere yönelmek mümkündür.

Kotla parmak arası terliği kombinlemek de mümkündür. Bunun için boyfriend veya mom jean kot pantolon modelleri tercih edilebilir. Parmak arası terlikle kombinlenecek olan kot pantolonun hafif yırtık olması daha dikkat çekici bir görüntü oluşturacaktır. Bu kombin, rahat ve spor bir görünüm kazandıracaktır.

Kot pantolonu babet ile kombinlemek için yaz ya da beher ayları tercih edilmelidir. Babet ile kombinlenecek olan kot pantolonun dar paça ya da skinny jean olması tavsiye edilir. Bu kombini ipek bir gömlekle tamamlayarak şık ve rahat görüntü oluşturmak mümkündür.

Kot pantolonu spor ayakkabılarla kombinlemek de mümkündür. Günlük hayatta b tür kombinler tercih ederek hem rahat hem de sportif bir görüntü oluşturabilirsiniz. Boyfriend, mom jean, skinny, yüksek bel, kısa dar paça, kısa İspanyol paça kot pantolon modellerini sneakers ile kombinlemek mümkündür. Bu kombinde tercih edilecek olan üst parçanın ayakkabı ile aynı renk olması daha etkileyici olacaktır.

Görüldüğü gibi kot pantolon modellerini hemen her türlü ayakkabı ile kombinlemek mümkün olmaktadır. Şık bir görüntü için kot pantolonu topuklu ayakkabılarla kombinlemek gerekirken; daha spor ve rahat bir görünüm için kot pantolonu düz ye da spor ayakkabı ile kombinlemek mümkün olmaktadır.Güncellendi: Mayıs 24, 2019