Vücut tipi ve vücut tipine göre giyinmek önemli bir meseledir. Türk kadınlarının tipik özelliği basen olduğu için basenli kadınlar için kıyafet seçimi çok daha titiz yapılmalı. Öyle ki basene rağmen uygunsuz bir giyim tarzı kişiyi olduğundan daha şişman ve iri gösterebilir. Kadınlar için hem şık hem rahat hem de cool olan parçalardan biri hiç şüphesiz pantolonlardır. Pantolonlar farklı model ve tarzlara sahiptir fakat bu pantolonları sadece sıfır beden, manken vücutlu kişiler giysin diye üretim yapılmıyor. Basenli kadınlar da farklı vücut tiplerine sahip kadınların da en çok tercih ettiği parçalardan biri kabul ediliyor pantolon. Ancak çoğu basenli kadın yanlış tercihler yaparak kötü pantolon tipleri seçiyor. Peki, basenli kadınlar nasıl pantolon giymeli inceleyelim.

Basenli kadınlar nasıl pantolon giymeli? Tabi ki dar paça olmayan modelleri…

Basenli kadınlar nasıl pantolon giymeli sorusunun cevabı kesinlikle dar paça olmamalı. Dar paça – skinny tarzı pantolonlar her ne kadar son yılların yükselen giyim trendlerinden biri olsa da basenli hanımlar için uygun bir tercih oluşturmuyor. Basenliler nasıl pantolon giymeli cevabından çok öncelikle nasıl pantolon giymemeli sorusuna cevap bulmak gerekiyor. Bu cevapların başında dar pantolonlar geliyor. Tüm kalçayı ve bacakları özellikle bilek bölgesini sıkıca saran ve ikinci bir deri gibi bedene yerleşen dar pantolonlar basenli kadınları kötü göstermekte ve kalça – basen bölgesindeki genişliği ön plana çıkarmakta.

İspanyol paçalar, düz kesim pantolonlar tercih edin

Dar paçalar yerine giyilmesi gereken pantolonlar ise; düz paça veya İspanyol paça modeller öneriliyor. Kalçadan itibaren bollaşan veya sadece dizden sonrası bollaşan pantolon modelleri basenli kadınlar için adeta dengeleyici ve kurtarıcı pantolon türleridir. Basenli olanlar nasıl pantolon giymeli dendiğinde akla gelen bir diğer seçenek ise yüksel bel pantolon modelleri. Bu tarz modellerin yüksek bel olması kişiyi zayıf ve uzun gösterdiğinden basenli kadınlar için yüksek bel ve bol veya düz kesim pantolon modelleri öneriliyor. İspanyol paçaların yine yeniden moda haline gelmesi ve her sezon an çok kullanılan parçalardan biri olması basenli bayanlar nasıl pantolon giymeli sorusuna en kurtarıcı çözümü sunuyor.

Salaş ve şık pantolonlar kullanın

Basenli kadınlar nasıl pantolon giymeli sorunsalı çok büyütülecek ve sorun edilecek bir problem değil zira her vücut tipine uygun olarak üretilen modeller basenli olanlar nasıl pantolon giymeli sorusuna kurtarıcı çözümler sağlıyor.

Salaş, etnik ve tamamen özgün tasarımlara sahip olan kot, keten ve esnek kumaşlardan üretilen salaş pantolon – etek özelliği gösteren ürünler basenli kadınlar için ideal modellerden oluyor. Bu tarz pantolonlar hem rahat hem de olabildiğince salaş bir görüntü sunduğundan basen bölgesini usulca gizleyerek vücut ölçülerini dengede tutmayı sağlıyor. Basenliler nasıl pantolon giymeli diye uzun uzadıya düşünüp pantolonlardan uzak durmaya gerek yok zira envai çeşit pantolon modelleri bulunuyor.

Desenli pantolon modellerine dikkat edin

Etnik desenler, geometrik şekiller ve daha nicesi pantolonlarda sık görüle detaylar. Özellikle yaz sezonu için üretilen tüm pantolon modellerinde bu tarz baskıları görmek mümkün. Çoğu zaman desenli pantolonlar kişileri olduğundan daha büyük gösterebiliyor. Zayıf, ideal vücut ölçülerine sahip olan kişiler için dahi risk oluşturan bu tarz modeller basen sorunu olanlar için önerilmiyor. Zira basenli bayanlar nasıl pantolon giymeli dendiğinde uzak durulması gereken modellerin başında yer alıyor.

Enine çizgilerden uzak, boyuna çizgilere yakın olun

Basenli kadınlar nasıl pantolon giymeli? Tabii ki vücudunu daha ince ve uzun gösterecek olan pantolon modelleri giymeli. Bu modellerden biri ise son dönemlerin en tutulan parçalarından biri olan boyuna çizgilerden oluşan tasarım pantolonlar. Bu pantolonlar zayıf, uzun ve dengeli bir vücut görüntüsü sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...