Az Bütçeyle Dolabını Kurtaracak 4 Ayakkabı Modeli

Gönül ister ki dolap ağzına kadar renk renk, farklı tarzda ayakkabılarla dolsun taşsın. Ama kazın ayağı herkes için öyle olmuyor maalesef. Şimdi ben sana her erkeğin dolabında olması gereken 4 farklı ayakkabı modeli söyleyeceğim. Bu ayakkabılardan birer tane edindiğin taktir de her kıyafetinle ve her ortamla uyumlu küçük ama işlevsel bir ayakkabı dolabın olacak.

Bu arada olaylara iyi tarafından bakma özelliğimi burada da devreye sokuyorum. Ne kadar az çeşit ayakkabı o kadar az kafa karışıklığı ve zamandan tasarruf demek. Cebinin yanıp kül olmaması da cabası.

Kapsül Ayakkabı Dolabı İçin 4 Model

1-Siyah Oxford Ayakkabı Modeli

Resmi davetlerin ve klasik kombinlerin aranan adamıdır oxford ayakkabı. Neden siyah rengi diye sorarsan şayet, siyah renk ayakkabıların her renk takım elbiseyle uyumlu olmasından dolayı (kahverengi takım elbise hariç).

Bu oxford ayakkabılar tam olarak neye benziyor anlatayım. Ayakkabının bağcık kısmı çerçeveli gibi duruyorsa yani kapalıysa o ayakkabı oxford modeldir.

Düğün, dernek, toplantı gibi resmi durumlar için süper klasik model budur. Takım elbise altına giydin mi ortamın klas adamı olur çıkarsın.

2-Kahverengi Brogue Ayakkabı  Modeli

Öyle ya da böyle şu üstü delik delik (zımbalı diyorlar) duran ayakkabılara denk gelmişsindir. Üstü delikli ayakkabı gördün mü artık adının “brogue” olduğunu biliyorsun.Neyse bu tarz ayakkabılar bir oxford ayakkabı gibi klasik değildir. Kot altına, chino altına, çok klasik olmayan takım elbiselerin altına kadayıf olur.

Bir çift siyah ayakkabımız olduğuna göre bu modelin kahverengi tonunu seçmek akıllıca olur. Üstelik kahve tonlarında ayakkabılar, günlük kombinler yapmak için daha uygun. Siyahın resmiyeti o kot pantolonun altına pek de gitmiyor.

3-Loafer Ayakkabı Modeli

Hala dolabımızda süet bir ayakkabı yok. Süetin en yakıştığı ayakkabı türlerinden biri de loafer ayakkabılar olduğuna göre bir çift edinmen zarar getirmez. Renk olarak ise her kombine en çok uyan rengi bence kahve. “Kahverengi ayakkabımız var ya başka önerin yok mu?” dersen lacivert tonları da gayet kullanışlı.

Kot altına, chino altına, pamuklu gibi daha spor takımların altına alnın ak ve pak giyebilirsin. Ve en güzel yanını söylüyorum; yazın çok spor tarzda bir şort kombini yapmak istemiyorsan şortlarla da giyebilirsin. Üstüne de kareli veya düğme yakalı spor bir gömlek giydin mi şıklığın zirve yaptı demektir.

4-Beyaz Sneaker Ayakkabı Modeli

Resmi ve yarı resmi ayakkabı modellerini sıraladık da spor ayakkabımız olmasın mı dolapta? Evet her dolaba bir spor ayakkabı şart. Benim sana tavsiyem beyaz gibi hemen hemen her kıyafetle giyebileceğin bir renkte olması.

Gidip beyaz krampon alma yalnız. Hatta bez olanlarını da alma bence. En iyisi deri beyaz sneaker modelleri. Bir çift de bu tarz bir ayakkabı alırsan, takım taklavat tamamdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...