Asiviral Krem Nedir?

Herpes simpleks deri enfeksiyonlarının(uçuk) tedavisinde kullanılan, etken madde olarak asiklovir içeren ve HSV Tip 1-2 veVaricella Zoster olarak adlandırılan virüslerin çoğalmasını engelleyen antiviral bir kremdir.

Asiviral Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Yüz bölgesinde veya genital bölgede oluşan uçuk tedavisinde kullanılır. Asiviral kullanımına uçuk belirtileri gözlemlendiğinde olabildiğince çabuk başlanmalıdır. Kremin kullanımı uçuk tedavisinde etkilidir fakat uçuk virüsünün yayılmasını engellemez. Bu nedenle virüsün bulaştırılmaması adına dikkatli olunmalıdır.

Asiviral Krem Nasıl Kullanılır?

Asiviral Krem, uçuklu bölgenin kuru olduğuna emin olduktan sonra ince bir tabaka halinde sürülerek uygulanır. Uygulama yapmadan önce doktora danışılmalıdır ve verilen kullanım talimatına göre krem uygulanmalıdır. Eğer herhangi bir kullanım şekli belirtilmemişse 4 saat aralıklarla günde 5 kere kullanılabilir. Tedavi süresi yüz bölgesinde çıkan uçuklarda 4 gün, genital bölgede çıkan uçuklarda 5 gün olmakla beraber bu süreçte sonuç alınamamışsa 10 güne kadar çıkarılabilir. Krem yalnızca uçuk bölgesinde kullanılmalı, kesinlikle yutulmamalıdır.

Hamilelerin ve emziren annelerin doktorlarına danışmadan ilacı kullanmaya başlamaması gerekmektedir.12 yaşından küçük çocukların ilacı kullanması önerilmemektedir.

Asiviral Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Ciltte yanma, batma, kızarıklık, kaşınma ve kuruluk seyrek görülen yan etkilerdendir. İlacın kullanımında döküntü, yüz ve vücutta şişlik gibi alerjik reaksiyonlar gözlenirse ilaç bırakılmalı ve doktora danışılmalıdır.

Siz de Asiviral Krem kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...