Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı?

Arap sabunu saç boyasını akıtır mı? Saçlarınızı boyadıktan sonra beklemiş olduğunuz renk tonu yakalanmadıysa, Arap sabunu kullanabilirsiniz. Saçınızı bir hafta ara ile 2 veya 3 defa Arap sabunu ile yıkayarak saç renginizi açabilirsiniz. Bu işlen 1 ay boyunca uygulandığında saç boyasının aktığını zaten göreceksiniz ve saçınıza uygulamış olduğunuz boya tamamen alacaktır.

Fakat Arap sabununu ile saç yıkamanın olumsuz tarafları da vardır. Arap sabunu ile yıkanana saçlarda kötü koku olmaktadır. Aynı zamanda temizlenen saçların kuruma ihtimali bulunmaktadır. Ama endişelenmenize gerek bulunmamaktadır. Kremli şampuan ile saçlarınızı düzenli olarak yıkarsanız bu olumsuz durumlar ortadan kalkacaktır.

Arap sabunu ile saç açılması pek tavsiye edilmez. Arap sabunu en bilindik zararları arasında kafa derisinde bulunana yağ tabakasının alınmasıdır. Bazen saç dökülmesi gibi olaylarda yaratmıştır. Arap sabunu genel temizlik için bayanlarımızın kullanmış olduğu kimyasal içeren temizlik maddesi olduğundan bu tür saç açma işlemlerinde başarılı dahi olsa kullanımı çok uygun değildir.

Buna rağmen bayanlar Arap sabununu Saç rengi açmak için sık sık kullanmaktadırlar. Kötü kokulu ve saç kurutması gibi yan etkileri bayanlar çok önemsemez. Arap sabununun genel temizlik maddesi olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. O nedenle bu şekil hassas işler için kullanımı çok uygun değildir. Kadınlarımızın genelde güzel görünmek adına yapmış oldukları her şey onlar için doğrudur ama sağlık güzelliğin önünde gelen en büyük faktör olmalıdır. Bunun için daha dikkatli olmak ve güzellik için önemli kararlar almadan önce iyi düşünmek gerekmektedir.Güncellendi: Haziran 30, 2019