Fondöten, kusursuz ve pürüzsüz bir cilt için tercih edilen makyaj malzemelerinden biridir. Doğru şekilde uygulandığında oldukça doğal ve estetik sonuçlar ortaya çıkarır. Ancak ürünü gereğinden fazla kullanmak ve cilt rengine uygun olmayan ürünü kullanmak estetik olmayan, yapay bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Elinizdeki fondöten rengi kendi cilt renginizden oldukça açık bir tondaysa bu fondötenin rengini koyulaştırma yöntemleri bulunmaktadır. Peki, açık renk fondöten nasıl koyulaştırılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kırılan Allık Nasıl Tamir Edilir?
Buğday Tene Hangi Renk Allık Gider?
Esmerlere Hangi Renk Allık Yakışır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?
Beyaz Tenliler Hangi Renk Allık Kullanmalı?
Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?

Açık renkli bir fondötenin rengini koyulaştırmanın 3 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki cilt tonunuzdan daha koyu renkli bir fondöten almak ve bu ikisini karıştırarak kullanmaktır. Bu şekilde 6 aylık ömrü olan bir fondötenin, ek ürünle kullanılmasıyla birlikte ömrü 12 aya çıkacaktır. Böylece ürün ziyan etmeden kullanmak mümkün olur.

Açık renkli bir fondöteni koyulaştırmanın bir diğer yöntemi ise fondöten içerisinde kakao karıştırmaktır. Ancak kakao miktarını olabildiğince az tutmakta fayda vardır. Eğer kakao miktarı fazla kaçarsa fondötenin yapısı bozulabilir. Bu da ciltte kuruluğa neden olur. Ayrıca fondötenin rengi de doğallıktan uzaklaşır. Bunun için bir şişe fondöten için yarım kay kaşığından az kakao kullanmakta fayda olacaktır. Kakaoyu azar azar ekleyerek de renk tonunu ayarlayabilirsiniz.

Açık renk fondöteni koyulaştırma yöntemlerinden diğeri ise fondöteni cilde uyguladıktan sonra koyu renkli bir pudra ile üzerinden geçmektir. Bu da cilt rengine uyumlu bir sonuç ortaya çıkarır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...